Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Refluxom van, valaki venné a...

Refluxom van, valaki venné a fáradtságot és segítene egy korosodó hölgyön?

Figyelt kérdés
Szia! Köszönöm, hogy időt és fáradtságot nemkívélve válaszolsz egypár buta kérdésemre. Milyen kekszet tudnátok ajánlani amit ehetek?A gabonafélélből csak a teljes kiörlésüt szabad választani? Illetve szabad vajat/Globus majonézt fogyasztani? A répa és burgonyát főzve lehet fogyasztani?

2015. máj. 7. 08:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

én csak annyit tudok, hogy csoki, alkohol, fűszerek, citrusfélék kerülendőek.

szerintem bármilyen keksz jó, ami sima, tehát nincs rajta csoki meg mindenféle gyümölcsös krém töltelék. pl. háztartási keksz vagy a korpovit biztos jó, utóbbinak teljes kiőrlésű fajtája van biztosan. répát krumplit biztos lehet. a majonéznek meg nagy része olaj, így nem biztos, hogy jó- mert a zsíros ételek kerülendőek.

de itt van egy oldal, meg még vannak hasonlóan hasznosak.

[link]

2015. máj. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Isten fizesse meg a segitsegedet, nagyon koszonom fiam.
2015. máj. 7. 09:02
 3/9 A kérdező kommentje:
Draga azt nem tudod, hogy mi a helyzet az olyannal mint pl... baba piskota vagy erosebb mentolos keszitmenyu cukrok?
2015. máj. 7. 09:07
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én tudásom.. hitem szerint reflux-gerd betegeken legalább ideiglenesen (az állapotjavulás, gyógyulás idejére) a nyugati étkezés teljes lecserélése javallott.


Azaz nem teljes kiőrlésű gabona, hanem semmilyen gabona fogyasztása nem ajánlott (kekszek, kenyerek, piskóták) Minimalizálandó a cukorfogyasztás.


Elvileg a vaj, emulgeált zsír (majonéz) mint zsírok fogyaszthatók lennének. Bár egyik tejtermék, másik repceolaj -némi cukorral, én amíg nincs javulás addig nem ajánlanám.


A répa nyersen-főzve fogyasztható mint zöldség, a burgonya viszont sok támadásnak van kitéve, vagy a testünk a burgonya miatt? Az egy magasabb szénhidrát tartalmú zöldség, magas lektin tartalommal, én ideiglenesen a kerülését szoktam javasolni.


Mindezt gyakorlatilag a paleo étrend ajánlásai mentén, ami sokaknak segített már hasonló problémával.


A lényege leginkább a lisztek, cukrok kizárása legalább az állapotjavulás idejére.


______________

A reflux tüneteket a nem megfelelően záró gyomorszáji záróizom hozza létre. Ezért jut fel a gyomorsav az arra érzékeny nyelőcsőbe.


A záróizom akkor nem zár jól, ha nincs elég gyomorsav, vagy ha valamely gyógyszer azt károsítja (akár a savszintet, akár az izomműködést).



Étrendi kezelésén túl szoktak savpótlást is ajánlani, természetesen nem háztartási sósav elkortyolgatását, hanem valamely étrendkiegészítő-gyógyászati termék alkalmas a gyomorsav mesterséges pótlására úgy, hogy csak a gyomorban aktiválódik. Étkezés előtt normalizálja a savszintet, a normál mennyiség miatt már zár a gyomorszáj, nem jut vissza a gyomortartalom.


Addig kell a savpótlást (és a megváltoztatott étrendet) folytatni, amíg savpótlás nélkül is megszűnnek a tünetek.


- természetesen a korábbi étrendre való visszaállás újra előhozhatja a tüneteket

- a savpótlás csak bónusz, tudtommal kevesen használják, mégis rendbe jönnek sokan

- ha gyógyszer okozza a problémákat, pl. proteáz gátlók.. esetleg más szerek, akkor meg kell fontolni a gyógyszerek szükségességét illetve elhagyását.

2015. máj. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Koszonom ezt a valaszt is... de viszont a burgonyat inkabb nem nelkuloznem. Olvastam, hogy ami finom csak rossz nekem, de igy idos koromra egy cseppnyi elvezet,mint Petrezselymes burgonya parolt hussal es repaval hadd maradjon meg nekem, nagyon halas vagyok hogy segitettetek nekem, annyira szepen koszonom kedveseim. Legyen szep es kellemes napotok.
2015. máj. 7. 09:58
 6/9 anonim ***** válasza:

Én sem gondolnám, hogy egy jó petrezselymes burgonya, főtt/párolt répa köret a hús mellé elsődleges panasz okozó lenne.


Szép napot kívánok Önnek is, és mielőbbi jobbulást!

2015. máj. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A Flora szivbarat vajat sem szabad akkor?
2015. máj. 7. 18:46
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem, az napraforgó vagy repce olaj.


Inkább sertés zsír vagy tejzsír (vaj) valószínűleg biztonságosabb lenne.

2015. máj. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Én mióta az Ayura Herbal kávét iszom, elmúlt a gyomorsavam, valamint gyomornyálkahártya gyulladásom is volt, azon is segített. Jobbulást kívánok én is!


Én ezt ajánlom: [link]

2015. júl. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!