Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Édesség függőség?! Van ilyen?...

Édesség függőség?! Van ilyen? Gyógymód?!

Figyelt kérdés
evés zavarom van vagy mi a rák. Én nem tudom. De állandóan édességeet akarok enni. Reggelire ebédre vacsorára. Még akkor is ha rosszul vagyok már tőle. És ez rettentően idegesít. Van olyan hogy ha nem eszek édességet rosszul vagyok. Fáj a fejem....minden bajom van, utána eszek és máris jól leszek. Csak ezzel az a probléma, hogy olyan dagadt leszek mint egy disznó. 2 hónap alatt 6 kilót híztam. Ez nem normális. Én értem, hogy akaraterő....sportolás...stb sportolni sportolok...de lehetetlen annyit sportolni egy héten hogy elégessem azt a sok csokit amit én megeszek:'D De akaraterő nincs, főleg ha rosszul vagyok attól, ha nem eszek édességet. Gyógyszert is szedek Krómot/magnéziumot. Mi lehet a baj? Tudtok segíteni????:///

2015. ápr. 19. 22:01
 1/6 anonim ***** válasza:
A cukor függőséget okoz. A vércukor és inzulinszinted hullámvasutazik, azért vagy rosszul
2015. ápr. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És mit tehetnék elle??://
2015. ápr. 19. 22:28
 3/6 anonim ***** válasza:
Abbahagyod. Ha nem akarsz egy hájas nyomorult lenni. De csináld nyugodtan...
2015. ápr. 20. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hajajj, de még milyen függőség! Nekem is volt. Eldöntöttem, hogy nem eszem több cukros sz@rt. Két hétig szenvedtem, mint állat, levert voltam, izzadtam vagy rázott a hideg, azzal álmodtam. Aztán egyszer csak mintha elvágták volna, megszűnt az állandó sóvárgás. Hidd el, megéri kibírni azt az időszakot. Utána ha ettem pl. csokit, olyan émelyítően édesnek éreztem, hogy nem bírtam megenni. A magnézium önmagában nem elég, le kell állnod a finomított cukorral és kész. Ja, egy tipp, ha én sóvárogtam, csináltam egy tejeskávét mézzel és fahéjjal, az volt az édességem.
2015. ápr. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4: Sokak írják ezt, de nem mindenkinél válik be. Tejeskávé mézzel??? Két elemének is elég rendes inzulinválasza van, édességfüggőségre cukrot...


Kérdező, így, hogy fizikai problémáid vannak nélküle, elég súlyos a helyzet. Arra tippelnék, hogy az édességedben van valami értelmes tápanyag, amire szükséged van és amit édesség helyett eszel, abban nincs. Vagy pszichoszomatikus, hát tudom én?

Rendes étrenden nem kéne rosszul érezned magad édesség nélkül (maximum hiányozna lelkileg, de az kevésbé durva s lehet ellene küzdeni, illetve ha édességet akarsz, egyél cukortalant, az édességvágyra az is jó).

Nekem egy nagy, zsírdús étkezés elég alaposan elveszi az édességvágyamat (de a fehérjedús étel is remekül laktat), de ha mindennap szénhidrátmentes sütiket eszem, azzal sincs semmi, fogyni is lazán lehet így.


S miért kell enned SOK csokit? Én is szeretem a csokit, de nem tudnám táblaszámra enni naponta. S ha eszem egy táblával, akkor a többi ételből eszem kevesebbet, hiszen a csoki energiája és laktatóssága is ott van.

2015. ápr. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ht én nem tudom mi van velem....az hogy miért kell ennem sok csokit. ezt se tudom megmondani. Én ha tele eszem magam rendes kajával akkor is kívánom a csokit. ha meg elkezdem enni akkor meg sokat eszem. Nem bírom abba hagyni. Olyan ez mint másnak a cigi XD De megpróbálok most leállni vele. Köszönöm a válaszokat???

ui: Amúgy csoki tapasz nincs?XD Csak nikotin?!:'DD (vicc)

2015. ápr. 20. 15:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!