Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Árthat a 11 éves lányomnak ez?

Árthat a 11 éves lányomnak ez?

Figyelt kérdés

Eddig csak a Cola,Fanta és a többi szénsavas üditő érdekelte.Az utóbbi időben rászokott a meleg teára.Azóta csak azt szeret inni(1-2hete).Pár napja pedig egy nap akár 3liter teát is megiszik.Árthat ez neki?Párom azt mondja nem egészséges én pedig nem tudom.

Előre is köszönöm a válaszokat!

34 éves anya


2010. jan. 27. 12:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
hát hogyha olyan teát iszik,amitől nem tud aludni,az eléggé baj,de ha nem olyat,akkor egyáltalán nem baj,sokkal jobb,mint a szénsavas cuccok!Cukor szempontjából meg mindegy.
2010. jan. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A szénsavas üdítők még egészségtelenebbek. Nemcsak a szénsav miatt, hanem a cukor meg színezékek és a koffein miatt is és hosszútávon csontritkulást okoz és a fogait is tönkre teszi. A teában is van koffein, de lényegesen egészségesebb, mint az üdítők.
2010. jan. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyi teát rak a vízbe. Ha csak 1 filtert rak egy literbe (én gyerekeknek így szoktam), akkor nem árt. Viszont ha erős teát iszik 3 litert, az szerintem, nem egészséges. 3 liter folyadékbeviteltől semmi baja nem lesz (ha a mennyiség aggasztott), sőt azt mondják kb. ennyit kéne inni. A colánál és a fantánál mindenképp jobb ha teát iszik citrommal mézzel.
2010. jan. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Zöld teát veszünk neki,bár szerintem át állok a gyümölcsösre.Úgy csináljuk neki,hogy egy 3l-es edénybe beleteszünk 2db filtert és azt iszogatja.
2010. jan. 27. 12:37
 5/11 anonim ***** válasza:

Igen, a tea sokkal jobb, mint a szénsavas üdítők. És ha még esetleg édesítőszerrel is csinálod neki, akkor pláne. Vagy úgy, hogy fél rész édesítő, fél rész cukor.

A teában is van koffein, de úgy tudom, hogy van benne olyan anyag, ami gátolja a koffein hatását(tein és teanin).

A zöld tea pedig olyan anyagokat is tartalmaz, amik csökkentik a rák bizonyos formáinak kialakulási esélyét.

2010. jan. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Egyébként sokkal jobban alszik a teától mostanában.

2010. jan. 27. 12:40
 7/11 anonim ***** válasza:
A gyümölcsösök közül egyedül a csipkebogyóteában nincs tein meg koffein. Vagy van kifejezetten gyerekeknek való tea, amiben szintén nincs (azt hiszem a Picknek van és az is csipkebogyós). A zöld tea is nagyon egészséges, és jól csináltad a 3 literbe 2 filter, mert így nem lesz olyan erős.
2010. jan. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én úgy csinálnám, hogy váltogatnám a többféle tea-típust, egyik nap gyümölcstea, másnap zöld, harmadnap hársfa, menta stb, így biztosan nem ártana meg. Mondjuk nekem a teák eléggé kikezdik a gyomromat, ha sokat iszok gyomorfekély tüneteim vannak.
2010. jan. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

zöldteából napi 3 liter, hát mit ne mondjak....a zöld tea élénkítő hatással bír. kávé helyett szokták javasolni annak aki egészségesen akarja magát élénkíteni.

egyébként ha ennyire hirtelen és ennyire nagy mennyiségben szokott át a teára, nemtom, de én elkezdenék gondolkozni azon, h nincsen e vmilyen hiány a szervezetében valamilyen anyagból. ugyanis hiányállapotoknál szokott ez megjelenni, hogy valaki nagyon hirtelen, valamiből nagyon sokat kezd el bevinni a szervezetébe.

2010. jan. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Dehát írta, hogy nem erősre főzi a teát. Két filtert rak bele 3 literbe, az annyi mintha 2 csésze teát inna hatóanyagát tekintve.
2010. jan. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!