Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Fél év alatt megduplázódhat a...

Fél év alatt megduplázódhat a koleszterin szint?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A mostani vérvételem szerint a koleszterinszintem magas, fél évvel ezelőtt nagyjából fele annyi volt, mint most... És az bőven normális volt. Ez lehetséges? Csinálok új vérvizsgálatot, de arra csak 1 hét múlva lesz lehetőségem.


2014. aug. 21. 22:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Néhány éve tudjuk, hogy a téli időszakban a koleszterinszint magasabb, mint a nyári hónapokban. Ennek oka azonban még tisztázatlan.
2014. aug. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ahha... De nekem most pont magas. És januárban volt fele ennyi. Akkor normális volt.
2014. aug. 21. 22:49
 3/7 anonim ***** válasza:
Az étkezési szokásaidban keresd a kérdésre a választ.
2014. aug. 22. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az étkezési szokásaim semmit nem változtak. Nem eszem zsíros kajákat, egy évben egyszer van itthon valami zsírosabb kaja ebédre, ennyi. Heti 4x-5x is eljárok tornázni, és rengeteg zöldséget, gyümölcsöt eszek. Nem tudok zsíros kajákat enni, ugyanis rettenetesen megfájdul a hasam. SOha nem is tudtam pl. lángost enni. NEm járok gyorséttermekbe, sehova.
2014. aug. 22. 09:40
 5/7 anonim ***** válasza:

Valaki azt írta egyszer ide, egy koleszterinszinttel kapcsolatos kérdéshez, hogy a mai napig sem tudjuk tulajdonképpen mit kezdjünk vele, csak mérjük és látjuk, hogy mennyi, de igazán többet nem tudunk arról, hogy milyen hatással lesz ránk.


Van, akinek magas a koleszterinszintje egész életében és elél 80 évig, míg másnak alacsony és mégis elviszik egyéb egészségügyi bajok.


Én ezzel az állásponttal egyetértek, az egész magas koleszterinszint elleni járat inkább egy gyógyszeriparnak kedvező humbuknak tűnik , mintsem valós aggodalmi oknak, arról már nem beszélve, hogy amit az orvostudomány állít be fő kiváltó tényezőknek ( állati zsírok ), azok épphogy természetes zsírforrások, az emberiség a kezdetektől használta őket, viszont az olyan trágyát, mint a margarin , azt viszont ajánlják koleszterinszint csökkentésre ! Az egész kész vicc, ezek után nyilván felötlik az emberben, hogy az egész koleszterinmítosz nulla alapokon áll.

2014. aug. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A mostani leletemen van olyan, érték, ami 3x olyan magas, mint a fél évvel ezelőttin, ezért megfordult a fejemben, hogy összekeverték a mintákat... Mert szerintem ilyen nincs.
2014. aug. 22. 09:42
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, és eléggé megijedtem, hogy 18 éves létemre ilyen eredményeket kaptam. Családban sem jellemző, és mi mindig olyanok voltunk, hogy sosem vett anyukám nekem chipseket meg ilyen cukorkákat, maximum születésnapomra, és odafigyelünk arra, hogy mit eszünk. Remélem a következő normálisabb eredményeket hoz.
2014. aug. 22. 09:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!