Mi az igazság a tejjel kapcsolatban? Egészséges vagy sem?
A következő írás bizonytalanított el:
Természetesen a házi, feldolgozatlan tejre gondolok, nem a csomagolt hulladékokra.
Én hiszek Szendi Gábornak. Olvastam a könyveit, igazat adok neki, minden tiszteletem az övé. A táplálkozásban óriási változásokat kell tenni az egészségünk érdekében. Sok tévedéssel a tudományos világ évek óta tisztában van, de ellenérdekek miatt nehezen mozdulnak az illetékesek. Pl. a vitaminok ajánlott dózisának megváltoztatásában.
A tej nem emberi táplálék. Megvagyunk nélküle.
"Minden dolog méreg, ha önmagában nem is az, csupán a mennyisége teszi, hogy egy anyag nem méreg" Paracelsus
Magyarul olyan, hogy egézséges meg káros nincs. Mértékkel minden lehet jótékony hatású (gondolj pl a kígyméregből előállított gyógyszerre), és mértéktelenül minden lehet káros. Fel lehet sorolni a hátrányait és az előnyeit, mint mindennek.
Óvaintelek továbbá az ilyen egyoldalú cikkektől, ez pl tipikusan minpulatív. A korrekt cikk nem egyoldalúan mutatja be a dolgot. Jelek, amik mutatják, hoyg egy cikk manipulálni akar:
- csak a saját igaza mellett érvvel
- érveit konkrát adattal nem támaszja alá, pl ilyet ír, hogy xy évi kutatás szerint, de nem közli pontosan a kutatás adatait
- szintén nem közli pontosan az eredményeket, csak a saját maga állatal közölt infókat
- az eredményeket félremagyarázza, vagy elve hiteltelen a következtetés, pl a tejcukor hatását állatokon teszteli, holott az ember köztudottan az egyetlen olya "állat" ami mutáció révén felnőtt korában is képes lehet tejcukrot emészteni, ebből következően nem lehet a tejcukor hatását álattal modellezni, mert tudományosan pontatlan
- elve marhaságok vannak benne, pl "A tej tele van kalciummal, amely kiválik az erek falán és ez okozza az érfalak megvastagodását és elmerevedését." A Ca önmagában soha nem válik ki az elek falán, az érelmeszesedéshez nem csak Ca kell!
stb.
ez hülyeség. igaza van az előttem szólónak, az állatkísérletek semmiképpen sem alkalmazhatók az emberekre, ugyanis az emberi szervezet képes a tej feldolgozására. egyedüliként. az igaz, hogy valamikor régen még ez nem volt jellemző, de mára már a laktáz nevű tejcukor bontó enzim működik felnőtt korban is.
a klimaxos nőkön végett kísérlet pedig teljesen hibás, ugyanis nagyon úgy látom, hogy kihagyták belőle az ösztrogént. alapvető tény, hogy az ösztrogéntermelés megszűntével sokszorozódik a csontritkulás mértéke, erről mégsem esik egy szó sem. azt írja, hogy amerikában 50 év felett minden 2.nő csontritkulásos törést szenved, holott itt a legnagyobb a Ca bevitel. de megint nem esik szó az ösztrogénről, ami pedig a legfontosabb tényező ebben az életkorban!!
azok az anyagok, amiket a tehén a tejébe kiválaszt ugyanúgy megtalálhatóak az egyéb szöveteiben is, amiket megeszünk.
a DDT-t legnagyobb mennyiségben emberi fogyasztásra termesztett növények védelmére használták és a növényeken keresztül került emberi szervezetbe, azaz ez az állítás is sántít.
amiket itt leír tudományosan semmiképen sem releváns adatok. milyen körülmények között vizsgáltak? kiket? semmi sincs leírva. ez így egy nagy nulla.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!