Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miket egyek, igyak, ha méregte...

Miket egyek, igyak, ha méregteleníteni akarok? Egyáltalán méregtelenítésre van szükségem?

Figyelt kérdés

Úgy érzem túl savas vagyok. Ég a gyomrom, "bugyorog" és néha hasmenésem van. Úgy gondolom méregtelenítésre, savtalanításra van szükségem. Szerintetek?


Ha igen, akkor milyen ételeket mellőzzek, milyeneket egyek mindeféleképpen és mennyit, milyen rendszerességgel? Milyen gyógyteák a leghatásosabbak szerintetek? Minden tanácsnak örülök ezzel kapcsolatban.


18 éves vagyok, ha számít a kor.


2009. dec. 30. 14:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Próbálj 1-2 napig csak gyümölcsöt enni,és bubimentes ásványvizet inni.Az jót fog tenni.
2009. dec. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%
1-2 hónapig csak gyümölcsöt? Könyörgöm ne tedd tönkre magad! Én is savas vagyok, 20éves vagyok, rendszeres táplálkozás, 5x keveset, lehet kapni a gyógyszertárban receptnélküli gyógyszert(hiába fújjogtok, én hiába méregtelenítek, mindig savas voltam, és szerintem ezzel a többség így van), + nekem már annyira, hogy iszonyatosan fáj a gyomrom, feljön az epe stb, augusztusban konkrétan 1hónapig nem tudtam szinte csak feküdni, úgy vittek kórházba, a háziorvosom ezeket javasolta, amit írtam + cickafarkfűteát, az elvileg menzeszre is jó, ha iszod, de nekem csodát tett a gyomrommal, nem fáj, igaz néha előjön, de akkor iszok egy kicist, kb 3hét még hat. És próbálj valamit mozogni, én ezt tudom neked tanácsolni. Ja és, hogy kerüld a szénsavas üdítőket, és inkább könnyebb kajákat egyél, de mindenképpen fogyassz szénhidrátot stb, méregtelenítés pedig általában 1-2nap szokott lenni és olyankor csak folyadékot isznak, pl. általad facsart gyümölcsök levét, vagy vizet(buborékmenteset), esetleg gyógyteát
2009. dec. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%
2.:NAPOT ÍRTAM:)nem hónapot.olvasni tudsz?
2009. dec. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat : ) ha valaki tud még valamit tanácsolni, szivesen fogadom : )
2009. dec. 30. 15:29
 5/8 anonim válasza:

Sziasztok!


Én régen nagyon nagyon savas voltam, már a gyomrom kezdett fekélyes lenni, és mondta az orvosom, hogy ha így haladok, néhány hónapon belül akár ki is lyukadhat, pedig még alig voltam 17 éves. Most már 23 vagyok, és szerencsére teljesen elmúltak a problémáim, mióta összeismerkedtem egy doktornővel. Én TELJESEN ELLENZEM!!!! az összes patikában kapható gyógyszernek nevezet, rengeteg mellékhatással rendelkező vackerájt, én előnyben részesítettem mindig is a természetes növényi rostokat, kivonatokat. Én nem emléxem pontosan, hogy mi volt a neve a folyadéknak, amiből 1,5 kannával ittam meg, de az biztos, hogy AZÓTA NINCS SEMMI BAJOM, és még a háziorvosom is rácsodálkozott, mikor a kúra után visszamentem kontrollra, és megkérdezte, hogy mi történt velem, mit ettem-ittam, hogy ennyire szép lett a gyomrom belülről. Amikor elmondtam, hogy ittam a kannás cuccot, meglepődött, és felhívta a másik orvost (aki ajánlotta nekem), hogy mi volt az. Szívesen segítek nektek is, megkereshetem a kannát, még tuti megvan a szüleimnél (azóta elköltöztem otthonról), és ha gondoljátok, még a dokinak a számát is meg tudom adni. Itt viszont ritkán járok ezen az oldalon, úgyhogy írjatok inkább a honitajo1@gmail.com-ra


Üdv, mindenkinek jobbulást és BUÉK-ot kívánok.

N

2009. dec. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Ja és azt elfelejtettem írni az előző hozzászóláshoz, hogy nagyon fontos, nézd meg, melyik gyümölcs lúgosít, melyik csinál savat. Ez nagyon fontos, mert lehet hogy csak ártanál magadnak, ha napokig (1-2-3) csak gyümit ennél.

ÜDv

N

2009. dec. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
bocsi, én vagyok a 2., komolyan hónapot olvastam!! Ma nagyon kész vagyok, még egyszer bocs, de tényleg hónapot képzeltem oda:S, eh
2009. dec. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Semmi baj, más is járt már úgy hogy félreolvasott vaalamit. ; ) Nagyon szépen köszönöm mindnekinek a válaszát!! Sokat segítetek. :)
2009. dec. 30. 20:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!