Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyire változtatja meg az...

Mennyire változtatja meg az ember életét, ha kiveszik az epehólyagját?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 30. 14:13
 1/5 A kérdező kommentje:

Érdekelne, hogy ha mondjuk sokat vagy túl zsírosat eszem, akkor fájdalmat fogok érezni? Vagy hányni fogok?

Tényleg hasmenésesek az epések?

Már soha nem ehetek bogyós gyümölcsöket?

2014. ápr. 30. 14:20
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem gyakorlatilag semennyire nem változtatta meg. Jó, utána diéta, és lassan, óvatosan tértem vissza a hagyományos ételekhez, de 3 hónappal a műtét után már lazán betoltam a töltött káposztát és a méreg erős lecsót :)
2014. ápr. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálam kb. semennyire.

Műtét után tartottam azt a 4 hónap diétás étkezést, aztán fokozatosan kezdtem el mindent enni, amit korábban és mindent már ugyanúgy eszek, mint azelőtt.

Egyáltalán nem lettem hasmenéses, sőt én székrekedéses lettem műtét után, de aztán az is megoldódott.

Szóval ha szerencséd van, akkor olyan lesz minden, mintha nem is történt volna semmi.

De akik nem szerencsések, ott valóban lesz olyan, hogy bizonyos dolgokat nem fognak bírni megenni, mert hányingerük lesz, görcsölnek vagy éppen hasmenésük lesz.

De ezt ki kell tapasztalni majd. A fokozatosság a lényeg, hogy mindent fokozatosan építs majd vissza az étrendedbe és amit úgy érzel, hogy nem bírsz, akkor azt hanyagold.

2014. ápr. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én arra számítanék, hogy a zsírfogyasztásra jobban oda kell majd figyelned.


Nyilván zsírt továbbra is kell és tök jó enni. De emulgeált formában, hiszen saját koncentrált epéd már nem lesz hogy az emulgeálja a megevett zsírokat.

2014. ápr. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Remélem a szerencsésebbek közé fogok tartozni, mert nagyon hiányzik már a sajtos-tejfölös lángos és a csoki :) Na meg a pirított húsok.

Korábban úgy gondoltam, hogy nem eszem zsírosan, de amikor hasnyálmirigy gyulladást kaptam, rá kellett jönnöm, hogy tulajdonképpen mindent olajjal készítek. Meg a sok tejfök és tejszín...

Nekem 4 hét diétát mondtak, aztán elkezdhetem a puffasztó ételek bevezetését. Nagyon várom már :)

2014. máj. 1. 14:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!