Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az édességevésnek számít, ha...

Az édességevésnek számít, ha a reggelim 130 g csokipuding/cukros müzli?

Figyelt kérdés
A reggelt mindig édességgel kezdem, részben azért, mert ilyenkor még nem nagy bűn, a másik ok pedig hogy nincs időm kiadós reggelikhez, és így hamar energiához jutok, de az is közrejátszik, hogy ezt kívánom a legjobban ilyenkor.

2014. ápr. 13. 16:00
 1/8 anonim ***** válasza:
igen! Reggelire inkább egyél meg legalább 1 szendvicset, és utánna édességet!
2014. ápr. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A cukor mióta ne lenne édesség?

Nekem még a diós vaj 2 szem málnával is édesség mert édes, finom és teljesen édességszerepben tetszelek. Éppcsak szénhidrát nincs benne sok.

Cukor helyett jobban szeretek értelmesebb ételt enni, de persze én se voltam mindig ilyen s nem szeretek beleszólni mások táplálkozásába, hacsak nem kérik... De manapság túl sok édességet, túl sok műcuccot és túl sok szénhidrátot is esznek az emberek kis hazánkban, ami nem tesz nekik jót.

2014. ápr. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha hozzáadott cukor van benne: édesség.


Ha keményítő van benne: akkor az szőlőcukorrá bomlik le, ráadásul gyorsan (lassú felszívódású keményítő NINCS)


Olyan nincs, hogy cukorral (keményítővel) hamar energiához jutsz. A tömény szénhidrátok enerválnak (gondolj a hatásukra, a nagy inzulinszint emelő hatásukra, ha zsírt raktározol akkor hogy jutnál energiához? akkor a zsírraktáraid jutnak energiához, nem te)


Reggel mindenkinek rosszabb az inzulinérzékenysége. Formálisan kicsit cukorbetegek vagyunk reggel. Kívánod az ilyen szénhidrátos szemét kajákat.. képzeld el milyen lenne ha nem cukorfüggő hanem mondjuk heroin függő lennél. Akkor még azt is kívánnád.. és akkor már lőnéd is magad, mert kívánod?

2014. ápr. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Szintiszoli123 ***** válasza:

Kérdező!

"A reggelt mindig édességgel kezdem, részben azért, mert ilyenkor még nem nagy bűn" - sokáig én is ezt hittem és cukroztam, mézeztem a reggelimet. Azt hittem, az esti "koplalás után" ki vagyunk ürülve (azt, hogy ez csak táplálékkiegészítős marketingszöveg, vagy valóság, még nem sikerült tisztába tennem), ilyenkor mértékkel bár, de mehet a cukor, hogy megállítsuk az éjszakai katabolizmust (megint csak kétes valóságtartalmú testépítős marketingszöveg).

Aztán felnyitották a szememet, hogy - ahogy azt előttem is írják - van az a fránya inzulinérzékenység. Szóval éppen hogy reggel a legnagyobb bűn cukrot tolni. Ezt viszont csak tercier forrásokból tudom. Sehol egy tanulmány arra, hogy miért van ez így, meg hogy így van-e. Továbbra is vannak elméletek, amik szerint reggel mehet a cukor.


MinimorRris!


"lassú felszívódású keményítő NINCS" - Akkor Te hogyan rangsorolnád a CH forrásokat és melyik csoportba mik tartoznának?


"Olyan nincs, hogy keményítővel hamar energiához jutsz" - Miért nincs? Amíg be nem tölti magát az ember (persze nem égbe vágott inzulinszint mellett), addig azt gondolnám, hogy a CH-ból nyert energia is a célnak megfelelően hasznosul(hat).


És itt hadd tegyek fel még egy kérdést. Mindenhol ezzel találkozni: reggel a legrosszabb az inzulinérzékenységünk.

Azt azonban már sehol nem közlik, hogy miért és hogy ez pontosan mit is jelent. Mindössze egy helyen (sajnos pont a builderen) írják:

"Reggel a szervezet inzulinérzékenysége rosszabb. Ez azt jelenti, hogy nagyobb mennyiségű inzulin szükséges ahhoz, hogy a vérben található glükózt – azaz a vércukrot – a rendeltetési helyére, az izmokba juttassa."

[link]


Gondolom az, hogy ez így van-e, egyszerű inzulinterheléses módszerrel nyert megállapítást, ezért ezt elfogadom. De ez nem csak cukorbetegekre vonatkozik?


Te mit tudsz arról, hogy ez miért van így?


Előre is köszönöm.

2014. ápr. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Szintiszoli123 ***** válasza:
Tehát miért rossz reggel az inzulinérzékenység?
2014. ápr. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igazad van. Tényleg én sem láttam erről még olyan pontos leírást ehhez képest viszont hangoztatjuk. Kiderülhet még, hogy ez csak egy hoax :)


Hogy miért lehet ez így? Mert az emberi testnek ciklusai vannak, és nem csak a női szervezetnek 28 naponta.. minden változik, napszaktól függően is. Persze csak kis mértékben :)


Másik kérdésedre, én láttam mit csinál egy-két csepp amiláz enzim egy jó sűrű pudinggal. Pár másodperc alatt. A keményítő úgy adja meg magát, olyan sebességgel dolgoznak az enzimek hogy az félelmetes. Több ezerszeres sebességre gyorsítanak reakciókat. Éppenséggel a peroxidáz enzimünk valami 10 000x gyorsabban alakítja át a H-peroxidot mint az enzim nélkül lebomlana vagy reagálna. Ha keményítőt eszünk (hagyományos források: zab, búza, kukorica, krumpli, rizs stb.) az azonnal cukorrá bomlik, felszívódik.


Zöldség, zöldség rost párti vagyok amit ugye a mikrobák alakítanak át, lassabban és 'egyéb' anyagokká (zsíroldékony vitaminok, zsírsavak).

2014. ápr. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Akárhogyan is, az édesség azért fel tudja élénkíteni az ember adott esetben. Engem mondjuk főleg akkor, ha extrém alacsony volt a szénhidrátbevitelem (mondjuk 15g az elmúlt 20 órában. ritka, de volt már rá példa). Ilyenkor, gondolom, nem tárolódik a szerencsétlen, hanem oda megy, ahol szükség van rá. Szeretném megérteni a test működését, de elég bonyolult, külön szakma... De azért egy kis tudás sosem árt e téren sem.


Érdekes, én lehetek bármilyen édesszájú, reggel hangsúlyozottan nem kívánok édességet, sokat semmiképp. Mondjuk régen gyümölcsöt reggeliztem, ma nem (inkább rántottát), de akkor is, most is max. 10g szénhidrátot jelentett ez első étkezésemnél. Akkor ez így jó :)

2014. ápr. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Szintiszoli123 ***** válasza:
MinimorRris köszönöm!
2014. ápr. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!