Milyen ételek, adalékanyagok amik butítják az embert?
Szinte minden! (Gyógyszerek fele az tuti, főleg ezek az antidepresszánsok, alvássegítők).
Kajában az Aszpartámról is lehet szépeket olvasni, beteg lehetsz tőle rövid időn belül (rák), ha olyan alkatú vagy, de viselkedészavarokat is okoz.
Ezt szerintem így nem lehet csoportokba szedni, de ha például bepötyögöd a Google-ba egyesével a hatóanyagokat a dobozról (emulgálószerek a kedvenceim) akkor ott sok minden mást is megtudhatsz.
Érdemes utána nézni a tisztálkodószereinknek is. Ha pl bioszappannal fürdünk és nem testápólózzuk magunkat akkor akár felére is csökkenthetjük a szervezetünkbe jutó mérgek mennyiségét!
Érdemes egyesével utánanézni minden kis méregnek.
Itt a mellékhatásoknál olvashatod, h ez a aszpartám nevű méreg is okoz memóriaproblémát.
Nem csak a fruktóz, a sok glükóz (vagy keményítő) sem hat éppen jól sem az agyunkra sem más szervünkre.
Pszichoaktív anyagok nem csak a gyógyszerekben vagy a drogokban vannak. A gabonákban és a tejben is, ezeket sokan minden nap fogyasztják.
Szintetikus adalékok biztos hogy kerülendőek, attól függetlenül hogy bizonyították-e bármilyen káros hatásukat. Logikus lenne hogy nem eszünk vegyszereket csak azért mert valamilyen élelmiszertechnológiai szerepe van..
Eddig azt találtam hitelesnek, hogy a sok keményítő ugye cukorrá bomlik le. Ha a vérünkbe a tápcsatornából jut (általában sok) cukor, akkor az gyakorlatilag mindenképpen elkezdi indukálni az inzulinrezisztenciát. Lehet emberenként eltérő intenzitással, meg ugye eleve lassan, de én úgy értelmeztem hogy ez a cukorevés (keményítő is cukor lényegében, csak polimerizált formában) alapvető hatása. Tehát ez természetes reakciója a szervezetünknek.
Ám mi az idegrendszer inzulinrezisztenciáját (merthogy az agyunk is rendelkezik saját inzulin termeléssel és az idegsejtek is képesek rezisztenssé válni erre a hormonra) demenciaként tapasztaljuk meg.
Namármost a magas keményítőtartalom például minden gabona tulajdonsága. Ezeknek a növényféléknek ez a tartalék tápanyaga sőt emiatt termesztik ezeket, tehát ezért eleve nemigen találni 'egészséges' gabonákat, legfeljebb azon lehet sakkozni hogy mennyire tűrhető, tolerálható. Szerintem van akinek jobban és van akinek kevésbé.
És akkor ezen felül vannak a gluténtartalmú gabonák, ezekben főleg az alfa-gliadin-tartalmúak tényleg betegségokozóknak számítanak. Pszichoaktív anyagok, gyulladásfokozók, mindkét hatás negatívan ériniti ('elvileg' de hát valószínű hogy ez gyakorlatban is így van) az idegrendszert is.
Ez nagyon érdekes amikor beteg embereknél vizsgálják, pszichés betegek hogyan reagálnak az ilyen anyagoktól megtisztított étrendre. Még autistáknál is szignifikáns változást okoz a gluténmentes étrend.
De ez érdekes téma, mert úgy tudom leginkább a glutén+kazein+szénhidrátszegény étrend az érdekes náluk, mert gondoljunk bele mi okozza a betegséget (vagy mi járul hozzá nagyban)
- a glutén és a kazein fehérjék, tapasztalat alapján, lehet ismert is a hatás pontosabban, ennek utána lehet nézni
- és a sok szénhidrát, ami felborítja a bélflórát (hiszen a normális táplálkozásunk eleve nem keményítő dús, más mikroba populáció szaporodik el természetes illetve szénhidrátdús táplálkozás mellett) a tej- és gabonatermékek még átjárhatóvá is teszik a bélfalat fehérjerészleteknek illetve a baktériumok anyagcseretermékeinek, így egy egész táplálkozási rendszer időzített bombaként működhet, egy sor betegség kialakítására készen.
Azért ne keverd a fogalmakat: a fruktóz az, amely a gyümölcsökben található természetes formában, illetve a magas fruktóztartalmú kukoricaszirup az, amelyet mesterségesen hozzáadnak főként az üdítőkhöz, de egyéb ételekhez is.
Tehát maga az a fruktóz, amely a gyümölcsökben található, az távolról sem butít, az a cukorfajta pedig, amelyet mesterségesen adnak hozzá különböző készítményekhez, az már annál károsabb a szervezetre, viszont az már nem ugyanaz a cukortípus, amely a gyümölcsökben található.
Egyetemesen azt lehet mondani, hogy semmi sem olyan garantáltan jó és egészséges az emberi szervezetnek, mint ami a természetben van. Minden, amely ember által készül, megkérdőjelezhető minőségű, illetve teljesen felesleges az emberi testnek. Ebből kifolyólag rengeteg mindenre lehetne kitérni, mert manapság már a boltok több, mint 70-80%át teljes- vagy részben mesterséges összetevőkből álló termékek alkotják, tehát egyszerűbb arról beszélni, amely NEM ártalmas az emberre ( vagy legalábbis már olyan minimális mértékben, hogy annál alább már úgysem lehet menni ezekben az időkben ): zöldségek, gyümölcsök, húsok, tojás, jó minőségű zsírok, magvak, diófélék...és nagyjából ennyi. Még a tejtermékek és a gabonafélék sem sorolandóak ide, a többiről már nem is beszélve. Persze az előbb említett húsoknál és tojásoknál rendkívül fontos az eredet, valamint a zöldségeknél és gyümölcsöknél is fontos, hogy minél lokálisabb eredetűek legyenek, nem mindenféle vegyszerrel ellátott, a Föld valamely távoli pontjáról érkező termés, amelynek már több negatív oldala van, mint amennyi pozitív.
Nem értem a glükóz-fruktózszirup miért rosszabb mint a gyümölcsökben lévő glükóz és fuktóz. Azon túl, hogy a gyümölcsökben csak relative van sok cukor, de nem egy cukrozott ételhez képest.
A modern, nemesített magas cukortartalmú gyümölcsök ugyan úgy nem alapjai a táplálkozásunknak mint a cukorszörp. Viszont a fruktóz az véleményem szerint pontosan fruktóz, mindenhol.
Ellenvéleményt várok.
MinimorRris – Igazából nem a te hozzászólásodra reagáltam, hanem a kérdezőnek jeleztem, hogy a két fogalmat ne keverje az agyra való hatás szempontjából.
Amit te írsz, azt adott oldalról értem, mert a sok gyümölcscukor valóban nincs jó hatással a szervezetre, ugyanakkor én nem is tanácsoltam, hogy azt túlzásba kellene vinni, viszont az agyra való hatása még akkor sem egyenlő a mesterségesen előállított cukrozott termékekhez képest, ha nagyobb mennyiséget fogyasztunk belőlük, ellenben a műkajákkal és műitalokkal szemben, amelyek sokkal károsabb hatással vannak az egész szervezetre.
A gyümölcsökkel sem kell túlzásba esni, mert az ember táplálkozásának alapját valójában nem a gyümölcsök képezik, az agynak sokkal inkább szüksége van fehérjékre és jó minőségű zsírokra. Ettől még azonban a gyümölcsök nem esnek annyira vissza, hogy egy szintre kerüljenek a többi mesterségesen előállított, minőségtelen kajával.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!