Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szárnyas szív/zúza miért nem...

Szárnyas szív/zúza miért nem kelendő?

Figyelt kérdés

Henteseknél, piacokon is egyre ritkábban látok szárnyas belsőségeket, jellemzően a szív az ami nincs. Eladók azt mondják nincs is rá kereslet, lehet nem csak ürügyként terjesztik. Én sem ismerek sok embert aki enne ilyeneket, de általában az a kifogás: nem csinál ilyet neki párja, magának meg egyszerűbb az elterjedtebb húsok.


Gusztustalannak/egészségtelennek/macerásnak tartják/tartjátok vagy bármi egyéb?



2014. febr. 25. 13:21
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Ezt ne itt folytassátok, ha lehet. Nem kapcsolódik a kérdéshez.
2014. febr. 25. 13:59
 12/15 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok

Azért nem csak pörköltnek és húslevesbe lehet őket.

Zúzát tejfölösen is szoktam vagy borsóval összefőzve.

Májat darálthússal összefőzve pörköltnek vagy összedarálva és a máj a szaft a csirkemell alá.Vagy baconbe csomagolva (zúzát is néha).Májrizottó,mjas omlett,májfelfújt,rántott máj,és még ami nem jut eszembe.Én szeretem nagyon (fogaim amikor készültek,májat májjal ettem,finom puhára lehet csinálni)

2014. febr. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Én imádom a zuzát:) Főleg pörköltben.Májat is szeretem, sütve:)
2014. febr. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Mindenképpen ezzel kell kezdenem:

"Most már kicsit többet engedhetnek meg maguknak az emberek a kormány intézkedéseinek köszönhetően"


Ezen akkorát röhögtem, hogy már csak emiatt is jó ez a nap!


Nagyon groteszk írás. A magyar sajnos egy nagyon szegénységben tartott nép, most az egy dolog hogy éhen kevesen halnak, de minőségi kajára már nem futja rengeteg embernek.


A válasz a kérdésre:


Jó ételek ezek, de felment az áruk. A csirkemáj kilós ára 300-400 forint körül lenne ideális, megfizethető. Ez úgyis olcsó tartásból kikerülő állat húsa.. de erre azt mondom hogy rendben van.


Viszont már 600-800 forint körül láttam a belsőségeket, 800 forintért finom zsíros darálthús is van. Nyilván ha nagyon szeretem a májat, szívet akkor fogok venni, de eltűnt az hogy olcsón minőségi állati eredetű táplálék volt..

2014. febr. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Gusztustalan?! Egészségtelen?! Macerás?! Miért???

Egy véresurka, ami vérből van és a disznó belébe töltik, ahol előtte a bélsár volt, az sokkal gusztusosabb? Vagy a halászlében a halak gec... ondója, petesejtje gusztusosabb?

Egészségtelen miért lenne? Ugyanolyan fehérjeforrás, izom, mint bármi más.

Macerásnak meg végképp nem macerás. Én levest szoktam belőlük főzni. A felrakott levesbe, zöldséges lébe csak beledobálom, megfőzöm. Semmi egyéb tennivaló nincs vele. Még csak azt se mondhatnám, hogy marha-sokáig kellene főzni.

2023. aug. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!