Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vasárnap óta 5-ször hánytattam...

Vasárnap óta 5-ször hánytattam meg magam, lehet, hogy bulimiás vagyok?

Figyelt kérdés

Diétáznom kell, orvosi előírásra, mert magas a trigliceridem. A súlyommal sosem voltam elégedett, a kapcsolataim mind elég abnormálisnak mondhatóak, 2 barátom van összesen, akit igazán barátnak lehetne tekinteni. A párkapcsolatomban és a munkahelyemen sem érzem jól magam. És mindezek tetejében még folyamatosan kövérnek is érzem magam, amit megkapok mindenkitől a környezetemben.

180cm/79kg/25éves lány vagyok.

Vasárnap rengeteget ettem, és úgy éreztem, hogy muszáj kihánynom, mert ettől megint felmegy a trigliceridem és hízok tovább. Így megettem, és azóta még 4szer. Már egy ideje küzdök a gondolattal, főleg amikor rengeteget eszem. Képes vagyok megenni egy egész pizzát egyedül, aztán édességet is és gyümölcsöt. Volt, hogy benyomtam egy egész 500g-os tortát, vigasztalásként. De vasárnapig nem hánytam, bár gondoltam rá. És vasárnap óta szinte minden evésnél eszembe jut, hogy hánynom kellene, és sokszor csak azért nem teszem meg mert félek, hogy valaki meghallja a munkahelyemen vagy itthon.

Nem tudom, mit tegyek. Külföldön élek jelenleg, albérletben egy csomó másik emberrel és a barátommal, aki kb. semmiben sem segít nekem. Elhagyni nem tudom, nincs hová mennem.

Ti mihez kezdenétek a helyemben?



2014. febr. 13. 19:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Fejezd be a hánytatást, ez az étkezési zavar kezdete. Ha nem bírod abbahagyni, fordulj pszichológushoz, még most, itt, az elején. Nem akarod te, hogy a nyelőcsöved begyulladjon és tályogok legyenek benne, meg elrohadjanak a fogaid, attól nem lesznek jobbak a kapcsolataid, hidd el.


A pszichológus nem mellesleg a zabálás abbahagyásában is tud segíteni. Annak ugyanis oka van. Hogy te unalomból zabálsz-e vagy önjutalmazásból vagy miből, azt majd kideríti és a kiváltó okoktól függően tud segíteni abban is, hogy abbahagyd.

De meg lehet csinálni egy kis önuralommal is. A leírtak alapján neked nincs tényleges fogyókúrára szükséged: mindössze abba kéne hagynod a zabarohamokat.

2014. febr. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Gyere haza. Azonnal. Itthon szedd össze magad. Egy pszichodráma csoport? (ne hánytasd magad: kimarja a nyelőcsövedet a gyomor sósavja.. nagyon csúnya bajt okoz..)
2014. febr. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A hánytatás hülyeség, mert rengeteg folyadék és ásványi anyag is távozik. Zabálás helyett inkább teát kellene inni.
2014. febr. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem mehetek haza, otthon még annyi kilátásom sincs, mint itt...
2014. febr. 13. 19:34
 5/12 anonim ***** válasza:

Mondjuk ilyen körülmények között inkább az lenne a csoda, ha nem alakulna ki valamilyen pszichológiai problémád...


Szerintem is gyere haza. Vagy ha nem tudsz hazajönni, kezdj el akármilyen állást keresni odakint egyedül, ami arra jó, hogy fenntartsd magad és egy albérletet. Akármi, takarítás, mosogatás. Aztán hagyd el a "barátodat" meg a lakótársaid. Tudod, sz*rból várat nem lehet. Ha ilyen körülmények között maradsz, az étkezési zavar a legkevesebb, amit fel fogsz magadban halmozni.

2014. febr. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Még nem mentél bele teljesen,de ez valóban a bulimia kezdete. Mindenképp próbáld megállni,hogy hánytatod magad,mert az első két válaszoló nagyon jól írta,nagyon csúnya következményei lehetnek. A másik dolog én is úgy gondolom,hogy haza kellene jönnöd,és itthon elmenni orvoshoz,hogy kitudj jönni ebből mielőtt még jobban belemerülnél!
2014. febr. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem tudok hazamenni, nincs hová.
2014. febr. 13. 20:08
 8/12 anonim ***** válasza:

ma 19:38-as vagyok.

Akkor pedig odakint kellene valami olyan állást keresned amivel el tudod tartani magad,és egyedül el tudsz költözni egy albérletbe mert abban a környezetben amiben vagy nem fogsz tudni kilábalni ebből!

Vagy esetleg a mostani keresetedből is megpróbálhatsz félre rakosgatni és közben keresni másik jobban fizető állást,és akkor lenne egy kis megtakarított pénzed is nem a semmivel indulnál esetleg egy másik albérletbe.

2014. febr. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
és akkor majd ha teljesen egyedül leszek, akkor majd kevésbé fogom magam dagadtnak és szerencsétlennek érezni?Nem hiszem...
2014. febr. 13. 21:05
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem, biztos csak véletlen hánytattad meg magad..


"Diétáznom kell, orvosi előírásra, mert magas a trigliceridem."


Milyen a diétád?

Valószínűleg csapnivaló. :(

2014. febr. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!