Mit gondoltok az új liposzómális C-vitaminról?
Megjelent egy új fajta c-vitamin,ami úgy hirdeti magát, mint a legjobb felszívódású vitamin. A neve Novo C Plus és 300mg-os kiszerelésű.
Vajon tényleg többet ér ez a 60Ft/db-os csoda, mintha szedném a normál 1000 mg-os, de 15 Ft/db-os "jó közérzet" c-vitaminomat?
Ugyan annyi pénzárt biztos többet ér napi 4x1000mg, mint 1x300mg, akármilyen jó is ez utóbbi felszívódása.
Ha csak a 10%-a szívódna föl (ennél jóval több szokott), akkor is 400 mg szívódna föl, ami 33%-kal több.
Hááát az ár még nagyon drága... de nem csak a felszívódott menyiséget érdemes figyelembe venni.
A kiválasztásnál a vese megterhelődik ... bár napi 1000mg nál ez többnyire nem okoz gondot aki hajlamos vesekő képződésre annak gondja lehet a megadózisú C-vitamin bevételtől. Szóval minnél kevesebb ürűl ki a vesének annél jobb. A jobb hasznosítás nem csak a bevitel szempontjából fontos hanem a kiválasztást is figyelni kell. Egyébként sajna csatlakoznom kell az előttem szólókhoz. Még túl nagy az árkülönbség ahhoz hogy ha napi 1000mg-ot eszel hagyományos természetes C-vitaminból akkor az nem okoz különösebb gondot. (Ha valaki lényegesen nagyobb dózist fogyasztana ami közvetlen okozhatna vese problémát akkor érdemes átgondolni ha drágább is az új formát)
A közhiedelemmel ellentétben a C-vitamin NEM OKOZ vesekövet.
A víz/folyadék hiány okozza, nem valamilyen vitamin.
Az igaz mondjuk, hogy a sok C-vitamin megnöveli a folyadék szükségletet, de nem literekre kell ám gondolni, hanem kb. 1 gramm C-vitaminhoz 5-6 decit (amúgy is 2-3 litert minimum meg kell inni).
#6-nak
Ha ez igaz lenne,akkor Szentgyörgyi Albert vesekövességbe halt volna bele.
"600 mg liposzómális C-vitamin csaknem 3000 mg hagyományos C-vitaminnak felel meg"
Eszerint 300 mg 1500 mg-nak.
"A liposzómális technológiával előállított C-vitamin esetében a C-vitamint olyan természetes foszfolipid réteg védi, mely sejtmembránjainkat is alkotja... sérülés és veszteség nélkül, könnyen eljut az emésztőszervekig, ahol több mint 93%-os hatékonysággal szívódik fel a véráramba, majd onnan a sejtekbe. Így nem ürül ki a szervezetből. A dózisok akár csökkenthetők is, hiszen a teljes hatóanyag mennyiség eljut oda, ahol ténylegesen hatnia kell. És ez a fő különbség a hagyományos C-vitaminokhoz képest, melyek esetében csupán a bevitt mennyiség kis része jut el a véráramig, és még kevesebb jut be a sejtekbe.
Felnőtteken végzett vizsgálatok azt mutatták, hogy a liposzómális C-vitamin több mint 93%-ban szívódott fel a szervezetben, szemben a hagyományos C-vitaminnal, amelynek a felszívódása csupán 19%-os volt. Ennek megfelelően 600 mg liposzómális C-vitamin csaknem 3000 mg hagyományos C-vitaminnak felel meg.
A titok a liposzómákban rejlik. A liposzómák tulajdonképpen folyadékkal töltött gömböcskék, melyeket kívülről foszfolipid kettősréteg határol. A foszfolipidek természetes anyagok, melyek sejtmembránjaink fő alkotórészei is, és nélkülözhetetlen szerepet játszanak sejtjeink egészséges működésének megőrzésében. A foszfolipid réteg kettős hatással bír. Egyrészt megóvja a benne található C-vitamint a sérüléstől és a szervezetből történő gyors kiürüléstől. Másrészt képes úgy átlépni azokat a szervezetben lévő akadályokat, melyek a véráramba és a sejtekbe történő hatékony felszívódást gátolják, mintha azok ott sem lennének. Így a dózisok akár csökkenthetők is, hiszen a teljes hatóanyag mennyiség eljut oda, ahol ténylegesen hatnia kell.
A jelenleg Magyarországon ajánlott napi C-vitamin-mennyiség (80 mg) gyakorlatilag arra elég, hogy a skorbutot megelőzzük. A legújabb kutatások szerint napi 300-1000 mg C-vitamin-bevitel jelentősen hozzájárul egészségünk megőrzéséhez, a civilizációs betegségek - daganatok, szív- és érrendszeri problémák, allergia - elleni védelemhez.
A felszívódási problémák miatt több orvos szerint a legoptimálisabb az intravénás adagolás, melyet ma már kiegészítő kezelésként számos esetben alkalmaznak. Ez azonban normál esetben bonyolult, kényelmetlen és nem is olcsó. A liposzómális technológiával előállított C-vitaminnal gyakorlatilag intravénás minőségű C-vitamin-szint érhető el, mivel a felszívódási hatékonysága több mint 93%-os." [link]
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!