Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az ilyen készülékek károsak...

Az ilyen készülékek károsak az ízületekre?

Figyelt kérdés
[link]
2014. jan. 5. 16:33
 1/4 Szintiszoli123 ***** válasza:
Ez pont nem, mert nem éri ütés a porcokat és nem is életszerűtlen maga a mozgásforma, tehát nem káros.
2014. jan. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
#1- Értem. De maga az erőkifejtés rajta nagy ( vagyis nagy erővel kell nyomni ). Az sem számít ?
2014. jan. 5. 17:12
 3/4 anonim ***** válasza:

A logikád.. Mafia, most nem volt.


Nem kell nagy erővel nyomni, a saját testsúlyoddal nyomod le. Még csak be sem hajlítod igazán a lábadat közben.


Közepesen nagy erőt akkor fejtesz ki, ha szabályosan, teljesen leguggolsz.


Nagy erőt akkor fejtesz ki, ha súllyal vagy 1 lábon guggolsz, vagy lábtológépet használsz. És még ezek sem feltétlen okoznak károsodást.


Nagyon ajánlom a sima (és nyilván szabályos) guggolást és kitöréseket!


Nem beszólás volt a logika dolog, ne értsd félre kérlek!


Tápi.

2014. jan. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Tápi - Ok, végül is értem a magyarázatot, én azért nem tudtam biztosra kikövetkeztetni ezt, mert egyrészt nem nekem kell ez a készülék , hanem egyik haverom használja , tehát akkora tapasztalatom nincs ezzel, és én úgy láttam, hogy ez valamennyire megerőlteti az izületeket egy túlsúlyos személynél ( a haverom ugyanis az, éppen ezért minél kimélőbb gépezet kell neki lábra ).


„Nem kell nagy erővel nyomni, a saját testsúlyoddal nyomod le. “ – Ez volt az egyetlen olyan pont, amelynél nem voltam biztos, ugyanis relatív a “ nagy erő “ és a “ saját testsúly “ közötti eltérés, amennyiben a saját testsúlyod egy igen masszív súly, tehát nem arról van szó, hogy egy 60 kilós személy áll rá, hanem egy 130 kilós mondjuk. Ilyen szempontból szerintem jogos volt a felvetésem.


Köszönöm a válaszokat !

2014. jan. 6. 16:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!