Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan lehet valaki betegség...

Hogyan lehet valaki betegség miatt kövér?

Figyelt kérdés

Sokszor hallom, hogy a kövér embereket azzal védik, hogy lehet, hogy betegség miatt kövér...


Ezt a dolgot valahogy nem tudom valahogy ésszel felfogni.

Elvégre a felszívódott és felhasznált energia különbsége adja meg, hogy valaki hízni vagy fogyni fog-e.


Mi történne, ha egy ilyen embernek nem adnál eleget enni? (pl. mert inséges idők vannak, régen voltak)

Lefogyna? Vagy netalán éhen halna úgy, hogy közben egy dekát sem fogyott?


Hogyan okoz túlsúlyt a hormonális betegség?


Nem teljesen értem, hogyan is működik ez?


2013. dec. 26. 12:23
 1/10 anonim ***** válasza:

Ez egy cikk arról, hogy ha az elhízás hátterében hormonális probléma van:

[link]

2013. dec. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem pajzsmirigy alulműködésem van.

Nem vagyok kövér ,de meg is szakadok érte, mert annyi kaját viszek be csak amennyi kell a napi teemdőimhez, de az anyagcserémnek ezt feldolgozni is örökkévalóság (lenne ha nem szednék gyógyszert)

Na most azért , mert nekem ez a betegségem van nem fogok lemondani a csokiról a szülinapi sütikről a barátaim eseményein (ez kb. minden hónapban) stb. csak majd sok edzéssel lemozgom, mert ha nem az már kapásból meglátszik.

Nekem közepes a betegségem , találkozom olyannal a kontroll vizsgálatokon akinek már a legdurvább , de még nem kell műteni ő szegény szerintem a víztől is hízna. Állandó kontroll az életünk a véksőkig szedett gyógyszer mellett, csak egy kis ideig nem figylesz és meg is van a túlsúly.

2013. dec. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1.-nek: elolvastam a cikket, de nem lettem okosabb tőle sokfelé olvastam már ilyet: hormonzavar -> (varázslat) -> túlsúly.

De mi az a varázslat, ami a túlsúlyhoz vezet? Mi a mechanizmus?


2.-nak: „Nem vagyok kövér” Ez szubjektív. A BMI-d normális tartományban van? Ha igen, akkor nincs baj.

2013. dec. 26. 13:03
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkor kérdező ugorj neki még egyszer a cikknek, ugyanis abban le volt írva minden, hogy hogyan vezetnek ezek a dolgok elhízáshoz!
2013. dec. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Na igen, Femina honlap, egy nagyon megbízható forrás....


A hormonális problémák távol sem olyan gyakoriak, mint azt sokan hiszik.

Igen, vannak olyanok, akiknek rendellenességük van hormonális alapon, de sokkal többen hiszik magukról ezt, mint ahányra valójában igaz.

Csak sokkal könnyebb azt mondani, hogy betegség miatt van valami, mert ezzel menekülni lehet a felelőség elől, hogy igazából az önkontroll vesztett evés és mozgáshiány miatt túlsúlyosak sokan.


Amúgy például maga a pajzsmirigy alul működés úgy van , hogy a pajzsmirigy nem elég aktív, ezért azt az energiamennyiséget, amelyet egy normál p.m.működéssel rendelkező személy elégetne egy nap folyamán, annak a p.m. problémás személy csak a felét égeti el mondjuk.

És kialakul tényleg egy ilyen ördögi kör, amit a 2. válaszoló is írt, hogy egyrészt próbálsz sokkal kevesebbet enni, mint amire szükséged van, ezért persze kib*szottul éhes vagy egyfolytában, de ha meg normálisan táplálkoznál, akkor híznál, mert a pajzsmirigyed nem működik úgy, mint egy normális, egészséges személynél.

Ezt azonban manapság már kezelni lehet, csak el kell menni az orvoshoz és meg kell csinálni a vizsgálatokat.

2013. dec. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"A hormonális problémák távol sem olyan gyakoriak, mint azt sokan hiszik."

Itt nem is arról szólt a kérdés, hogy minden ember, aki kövér, az betegség miatt kövér-e vagy hogy nagy részük az miatt elhízott-e, csak akiknek valóban betegség miatt alakul ki elhízás, az hogyan működik. És bizony nem gyakori, de van olyan, hogy valakinek tényleg betegség miatt nem úgy működik a szervezete, az anyagcseréje, mint egy normál, egészséges embernek és náluk bizony fennáll ezen betegségekből kifolyólag az elhízás.

2013. dec. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
" Itt nem is arról szólt a kérdés, hogy minden ember, aki kövér, az betegség miatt kövér-e " - Tudom, én ezt csak megjegyeztem , mert nagyon elterjedt tévhit, hogy minden 2. elhízott személynek biztos valami betegsége van. Ez nincs így.
2013. dec. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Persze, hogy nincs így, csak úgy jött le a soraidból.

És igazából csak azok mondhatják ezt, hogy betegség miatt elhízottak, akiknél ezt tényleg orvosi vizsgálatok igazolják. Egyébként a legtöbb ember azért kövér, mert több energiát, tápanyagot visz be, mint amennyit felhasznál, így lerakódik. Ha mindenki vagy kevesebbet, vagy kevésbé hizlalót enne, vagy ha már kiadósabban étkezik, akkor többet mozogna, már nem lenne ennyi elhízott ember.

Én jómagam is kövér voltam néhány éven keresztül. De soha nem mondtam, hogy azért, mert beteg voltam, szimplán elkényelmesedtem. Többet ettem, hizlalót is és kevesebbet mozogtam. Aztán betegség miatt igen szigorú diétát kellett tartanom és aztán is más betegségek miatt figyelnem kellett a táplálkozásra, meg még ma is és le is fogytam és tartom is a súlyom. Ha mindenki figyelne az étkezésre, akkor nem lenne ennyi elhízott ember. Csak hát ma már nagy a szegénység is, így sokan nem engedhetik meg maguknak az egészséges étkezést, a szegényeknek úgymond az alapvető élelmiszerekre van pénzük, mint a kenyér, liszt, cukor, amik meg ugye mind-mind hizlaló dolgok...Valakik meg csak úgy alapból szeretik a hasukat.

2013. dec. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Nem szubjektív, egy nő megmondja ha nem tetszik saját magának ,de a BMI is rendben van.

Sokat segít a gyógyszer, meg hogy időben észrevették, 15 éves korom óta szedem a gyógyszert és járok félévente kontrollra és járhatok életem végéig. Minden nehezebben megy, de nem fogom elhagyni magam és soha nem fogom a betegségemet kifogásnak használni hiába érzek késztetést arra, hogy egész nap csak az ágyban dögöljek.

Más ezt az érzést nem tudja legyőzni, de hiába , az embert is sejtek és hormonok irányítják, beüt egy kis gebasz és akkor rájössz hogy olyan hogy saját akarat nem létezik, csak pillanatnyi természet irányította ösztönök.

2013. dec. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Tehát ha valakinek betegség miatt lelassul az anyagcseréje, és emiatt a szervezete nem kap elég energiát és nem kezeli a problémát, akkor a normális étkezés és elhízás ellenére is szimplán éhenhalna?
2013. dec. 29. 19:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!