Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az éticsiga mennyi B12 vitamin...

Klottgatya kérdése:

Az éticsiga mennyi B12 vitamint tartalmaz?

Figyelt kérdés
Ha a helyzet úgy alakul, hogy nem lesz semmi jövedelmem megvan a semmibe nem kerülő ételek listája. Csakhogy ezek mind növények. Viszont a B12 vitamint nem fedezik. A tavaszi csiga "szüret"-re gondoltam mint forrásra. Ettem már sokat, az escargo karácsonyi nass egy helyen felénk.. :-) Úgyhogy az nem gond, hogy csiga, csak van-e benne B12 vitamin?

2013. nov. 25. 12:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Főzve 6,2 µg B12/100g

[link]

De hogy kerül ide a vegán és vegetáriánus kulcsszó? Mindegyik életmód tiltja a húsevést.

2013. nov. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi. A vega szó azért került oda, mert a vad-gyom növényekből fedezek minden szükségletet, kivéve a B12 vitamint. Hátha erre is van valami jótanács a csiga helyett. :-))
2013. nov. 25. 12:38
 3/3 anonim ***** válasza:
36%

Galamb. Én ezért vettem csúzlit, de végül sosem vadásztam. Formálisan tilos is (kit érdekel).


Szerintem a csiga jó kaja, jó látni, hogy feltalálod magad! Remélem azért, hogy valamilyen módon szert teszel azért egy kis jövedelemre is, esetleg önkormányzati segélyre amit sok helyen mindenféle nemtelen, lusta emberek is megkapnak, tehát némi támogatás megilletné a normálisabb embereket is.

2013. nov. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!