Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy bírjam rá magam az evésre?

Hogy bírjam rá magam az evésre?

Figyelt kérdés

Pár hete elájultam, minden bizonnyal attól, hogy nem eszek rendesen és nagyon vékony is vagyok. Azóta minden reggel ha felkelek, ennem kell, mert különben lemegy a vércukrom, rosszul vagyok és megint ájulás kerülget. A gond csak az, hogy nem tudok enni. Nem kívánok semmit, a gyomorsav viszont marja a gyomrom közben rendesen, ami miatt szintén nem tudok semmit enni, annyira fáj és rossz.

Nem tudom mi lehet a megoldás, de ez így nagyon szörnyű.

21/L



2013. nov. 18. 08:03
 1/10 anonim ***** válasza:

A savtúltengést kezelni kellene, egy kivizsgálásra elmehetnél. Egy idő után reflux is kialakulhat, az még kellemetlenebb lesz.


Az étvágytalanságra szedhetsz B vitamint (Polybé pl.), vagy Béres cseppet is kipróbálhatod, az immunerősítő is.


Reggel próbálj egy pár szem háztartási kekszet vagy babapiskótát enni, így lesz egy kis szénhidrát a szervezetedben, és a gyomorsavat is felszívja kicsit.

2013. nov. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Béres Cseppet szedek lassan fél hónapja, de még semmi hatása nincs. Kekszet is szoktam enni, de van amikor az sem segít. :( :/
2013. nov. 18. 08:28
 3/10 anonim ***** válasza:

Esetleg ki lehetne (kellett volna?) vizsgálni, hogy mi okozza ezt az állapotot..


Mindegy, én azt mondom enni úgyis kell, ha már eszel akkor egyél egészséges dolgokat amik akár a gyomorsav problémákon is segíthetnek, ha meg lelki eredetű problémáid vannak akkor nyeld le.. jelen esetben a kaját. Az étkezés funkcionális tevékenység, senki sem kötelez rá, csak ha nem csinálod akkor meghalsz. Ugye megint az van: abszolút te döntesz.

2013. nov. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen, ezt jól tudom.

Vérvizsgálat eredeményére várunk éppen.

2013. nov. 18. 08:50
 5/10 anonim ***** válasza:

Béres csepptől még több savad lesz. Inkább menj el gasztroenterológushoz. Étkezési zavarokat jól kezelik Ha emésztéseddel hosszú távon probléma lesz sok betegség okozója lehet. A Rózsakert Medical Center dolgozói

hokka.aspnet.hu/colleague.aspx?...hamvas_jozsef...‎

Translate this page

Gasztroenterológia. Dr. Hamvas József. belgyógyász, gasztroenterológos. Szakmai önéletrajz. Név: Dr. Hamvas József Péter. Születési hely, idő: Budapest, ..

2013. nov. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egyébként arra mindig is kíváncsi voltam, hogy mit csinál egy belgyógyász.


Gondolom tanul, de úgy munka gyanánt, mint 'orvos' ..?


Mert amikor nekem szükségem lett volna segítségre, akkor érdemben nem nagyon tudtak segíteni, pedig nem amatőrhöz fordultam.. De nem igazán volt képben az IBSZ - ÁBSZ okaival kapcsolatban, hát így meg segíteni nem, csak kellemetlenséget okozni tudott. Más belgyógyászok még értenek is ahhoz amit csinálnak?

2013. nov. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát akkor Kérdező úgy látom jó úton jársz. Arra vigyázz hogy a probléma okát kell megtalálni, nem csak a tüneteket kezelni.


Jobbulást!

2013. nov. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Belgyógyász mindig lelet alapján dönt. Tudásuk egyre alacsonyabb szinten van. Házi orvos azt kérdezi, ha fél évente egyszer lát, hogy mit írjak fel. Anyán te szűz, hát talán hallgass meg mi a problémám, és aztán döntsd el, hogy mit írsz fel, ne mán én rendeljek! Így morfondírozok magamban ha így fogad. Ezért írtam oda, hogy gasztroenterológushoz kell fodulni
2013. nov. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az irritábilis bél szindróma okai:

Önnek feltehetően irritábilis bél szindrómája van, ha olyan ingerekre is erőteljes bélrendszeri panaszokkal (puffadás, fájdalom és hasmenés) reagál, amik másoknak nem okoznak problémát. Ilyen ingert jelenthet a stressz, a hirtelen nagymértékű étkezés, vagy bizonyos ételek (pl. csokoládé, tej, alkohol, egyes gyümölcsök és zöldségek, szénsavas üdítőitalok), gyógyszerek.

2013. nov. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

csokoládé?


Gondolom minden fehérje, ami ÁBSZ-t okoz, esetleg alapból az a feladata hogy az emésztőrendszert támadja (glutén, lektinek, szaponinok).

Az alkohol és gyógyszerek is fokozzák az ábsz-t, persze hogy okozhatnak ibsz-t.


Kár, hogy erről anno a gasztroenterológusom nem szólt. Akkor kicsit korábban kezdtem volna paleózni. Mindegy, ami késik szerencsére még.. nem múlik.

2013. nov. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!