Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kényszer evésre milyen megoldá...

Kényszer evésre milyen megoldás van?

Figyelt kérdés
Idegességtől, szomorúságtól és unalmamban is sokat eszek, mivel lehet ezt kezelni? Hogy szokjak le róla? Nagyon nehéz megállni hogy ne egyek folyton ha tudom hogy van a közelben étel. Nem híztam el (eddig :S) mert közben nagyon sokat mozgok, általában elfoglalt vagyok de még így is marad időm enni... Át lehet szokni másik pór cselekvésre? Vagy egyáltalán mit csináljak ilyenkor? 17L
2012. okt. 27. 16:01
 1/8 anonim válasza:
Erős ellenálló képesség!
2012. okt. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

akaraterő...szépen fokozatosan kell kezdeni..először csak: a 2. tányérral nem eszem meg...aztán: csak fél tányér..utána:3 répából csak 2...tudom,hogy nehéz,de máshogy nem megy...ha meg tényleg nem megy,akkor térjünk vissza a kérdésre akkor,ha elhíztál,mert akkor lesz,ami motiváljon,igaz szenvedés lesz,de te tudod...


más:tedd el a kaját...ne vegyél fölöslegesen pl csokit..ha nincs,nem fogod megenni...vagy:szokj rá az értelmes pótkajára pl répa vagy alma,a lényeg h vmi zöldség legyen,vagy alacsony cukortartalmú gyümölcs


más pótcselekvésre ne szokj át,inkább csinálj vmi értelmeset...mondjuk kösd le a kezeidet vmivel...pl az első ami eszembejut,hogy horgolj vmi szépet :)

-persze te tudod,hogy mihez van tehetséged...

2012. okt. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
az ivást kihagytam...igyál sok vizet,nem leszel éhes és jót is tesz
2012. okt. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Addig is amíg kifejlődik az ellenálló képességed, majszolj egészséges dolgokat.

Pl. gyümölcs, vagy olajos magvak.

Ha pl. szotyizol, akkor azt pucolni is kell közben, biztos nem fogsz megenni még fél óra alatt sem óriási mennyiséget, míg csokiból egy tábla is lemenne 3 perc alatt...

2012. okt. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Próbálom lekötni magam, azt is próbáltam hogy teázok ha csak rám jön ez a késztetés de nem ment amíg nem ettem valamit feszült voltam. Csak akkor tudom leküzdeni (akkor eszembe se jut) ha valaki van velem pl barátok vannak nálam.
2012. okt. 27. 16:30
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyél puffasztott rizst vagy búzát ha rádjön, tökéletesen elveszi az étvágyadat, és kevés kalória van benne.
2012. okt. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Itt nem pótcselekvést kell keresni, hanem kiemelni a problémát, ami miatt sokat eszel. A kényszerevés olyan mint az alkohol, felejteni akarsz a pótcselekvéssel. Görcsölsz valami aktuális problémán, amit csak az egészséges lélek, feszültségmentes élet gyógyíthat. Keresd meg a legfőbb belső bajaidat és először azokat orvosold.
2012. okt. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Pszichológust keress fel.
2012. okt. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!