Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Cifran antibiotikum szedése...

Cifran antibiotikum szedése mellett ihatok alkoholt nagy mennyiségben?

Figyelt kérdés
4. napja szedem, összesen 5 npig kell. Ihatok alkoholt nagy/közepes mennyiségben? Ez pár felest jelent, meg egy sört mondjuk...
2013. nov. 16. 14:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nagyon nem ajánlom.
2013. nov. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Természetesen, korlátlan mennyiségben.
2013. nov. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
2.: irónikusan mondtad? légyszi ne irogassatok, csak ha komolyan mondjátok, mert nem akarom, hogy bajom legyen :S habár eghy nap alatt elmúlik, ha bajom is lenne, nem? azt olvastam valahol, hogy ha nincs ráírva a tájékoztatóra, hogy nem lehetne inni alkoholt, akkor lehet... de hát nem biztos forrás
2013. nov. 16. 14:51
 4/16 anonim ***** válasza:
Semmilyen gyógyszer mellett nem ajánlott alkoholt inni, antibiotikum mellett pedig pláne nem. Kis mennyiséget sem. Valószínű nem viccből írta fel neked a doki, úgyhogy szerintem próbáld meg kibírni azt a pár napot, míg nem ihatsz.
2013. nov. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%

14:54


A számból vetted ki a szavakat.:)

2013. nov. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
rendben.... felfázásra kaptam, és már tünetmentes vagyok, gondolom az nem megoldás, ha kihyagok egyet (reggel már bevettem, az estit kihagynám), és egy nappal tovább szedem utána...?
2013. nov. 16. 15:00
 7/16 anonim ***** válasza:

Azért ahhoz nem kell sok ész (vagy mégis kell?) hogy tájékoztató nélkül is tudjuk, gyógyszerre inni, nem igazán jó megoldás.

De érdemes utána olvasni..

[link]

2013. nov. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
56%

"légyszi ne irogassatok, csak ha komolyan mondjátok"


Akkor minek írsz ki kérdést ha csak nemleges válaszok érdekelnek? Fogalmazz meg magadban egy nemet és kalap. Én minden további nélkül rá merek inni antibiotikumra, mivel tudom, hogy ennek semmilyen káros hatása nincsen, maximum annyi történik, hogy ha a gyógyszer bevétele és az alkoholfogyasztás közt kevés idő telt még el akkor kioltja az antibiotikum hatását, tehát potyára vettem be, mintha kidobtam volna az ablakon.


De a válaszom neked:


NE! SOHA, SEMMILYEN KÖRÜLMÉNYEK KÖZT NE FOGYASSZ ALKOHOLT ANTIBIOTIKUMRA!!!


Remélem így már hasznos a válaszom!

2013. nov. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

utolsó: bocsi, hoga félreérthetően fogalmaztam. azért gondoltam, hogy a második nem komolyan mondja, mert eddig szinte mindenhonnan azt hallottam, hogy nem szabad inni, és ő rácáfolt.

Köszönöm mégegyszer a válaszokat!!

2013. nov. 16. 15:06
 10/16 anonim ***** válasza:
56%

A tetraciklin típusú antibiotikumok lebomlását az alkohol felgyorsítja, ezért az antibiotikum hatása csökkenhet vagy megszűnhet. A baktériumok és bizonyos paraziták ellen alkalmazott metronidazol magába az alkohol lebomlási folyamatába avatkozik be. Mivel megakadályozza az alkohol teljes lebomlását, így egy köztes anyagcseretermék, a sejtméreghatású formaldehid felszaporodik a vérben.


Szédülés, rosszullét, hányás lehet a következmény, ezért kötelező az alkoholmegvonás metronidazol szedésekor. Még egy konyakmeggyet sem ajánlott ilyenkor elfogyasztani!

2013. nov. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!