Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anorexiás lennék?

Anorexiás lennék?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


17 éves lány vagyok, és kezdek kicsit félni. Az a helyzet, hogy tavaly ilyenkor fogytam 12 kilót. Több okból is. Szerelmi bánat, valamint mindig is kövérnek tartottam magam, ezért hónapokig koplaltam, nem ettem, kidobtam a kajáimat... Aztán valamelyest ez javult, mikor összejöttem a mostani barátommal. De mindig visszajön. Most is koplalok, ugyanúgy kidobálom a kaját, nem merek enni, fogyni szeretnék. Néha, mikor rámszólnak, akkor eszek. Leginkább almát, gyümölcsöt, ritkán rendes kaját, de utána szörnyű bűntudatom van, és hetekig nem eszek. Most vagyok 173 cm és 60 kg. Nagyon szeretnék kb. 55 kg lenni, de inkább 53... Ez már beteges?


2013. okt. 28. 09:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, beteges. Most tökéletes a súlyod, ebből már nem szabad fogynod! Nézz utána, mit jelent az egészséges táplálkozás, próbáld magad ahhoz tartani, és ha nem megy egyedül, akkor fordulj szakemberhez. Ne hagyd, hogy elhatalmasodjon rajtad!
2013. okt. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

élhetsz föként kefiren (tenyésztheted otthon, az az igazi), attól nem lesz büntudatod, s nagyon egészséges.


adott cm magassághoz csontozattól függöen döl el kinek hány kg áll jól. (ugye persze az sem mindegy milyen formában és hol), de az tuti hogy a ma embere túl sokat foglalkozik a külsejével, és túl keveset az egészségével. erösen javaslom te az utobbival foglalkozz.


az egészséges ember egyszerüen jól néz ki.


no persze van most az olyan hullám is hogy a beteg ember is nézhet ki jól, kérlek ebbe a zsákutcába ne menj. nem éri meg.

2013. okt. 29. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem vagyok orvos így nem mondhatok semmit, de jártam hasonló cipőben, és attól, hogy még nem vagy betegesen sovány, még gondolkozhatsz anorexiásként. Sokakat az tartott vissza a segélykiáltástól, hogy meg voltak győződve arról, jogy túl "kövérek", hogy étkezési rendelenességük legyen.

Te tudof, hogy kordában bírod-e tartani a gondolataidat, v inkább segítséget kérsz. Ha utóbbbi mellett döntesz, akkor tedd meg most, ne várd meg amíg lefogysz mert akkor csak nehezebb lesz.

Még valami: a kefír és a többi "biztonságos" kaja csak egy darabig jó, eljön a pont ahol egy falat almától is bűntudatod lesz.

Minden jót!

2013. okt. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!