Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anorexiás lennék?

Anorexiás lennék?

Figyelt kérdés

Kb nyár óta bűntudatom van ha eszem,kerülöm az evést,rettegek az elhízástól.8 kilót fogytam az elmúlt hónapokban.Többen mondták már,hogy túl vékony vagyok de én nem látom annak magam.

166 cm,52 kiló vagyok.

18/L



2013. szept. 22. 12:25
 1/5 anonim válasza:

A súlyod egyelőre nem kóros, de az anorexia nem csak ezen múlik. 8 kiló rengeteg, és a hozzáállásod is arra utal, hogy hajlamos vagy az anorexiára! Kihagysz étkezéseket, és hazudsz a hozzád közelállóknak?

Szerintem beszélj egy szakemberrel, vagy egy felnőttel akiben megbízol, mert most még nem késő, de könnyen és hamar súlyosbodhat az állapotod!

2013. szept. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
igen a gondolataid érzéseid erre utalnak. kérj segitséget. Minél korábban kezdik kezelni annál könyebbb a gyógyulás.
2013. szept. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
1. válaszoló:igen hazudok,kidobom a kajákat,nem fizetem be a menza pénzt stb.
2013. szept. 22. 12:37
 4/5 anonim válasza:

Nem tudsz valamelyik szülőddel, barátnőddel vagy tanároddal (iskolapszichológussal) beszélni? Mi történt, ami kiváltotta nálad a fogyókúra elkezdését? Beszólt valaki az alakodra, elutasítottak, vagy más természetű magánéleti esemény történt (ami nem kapcsolódik az alakodhoz)?

Van kitűzött célod, vagy még mindig tervezed folytatni a "diétát"?

Szerintem próbáld meg tudatosan kényszeríteni magad az evésre. Legyen egy napirended, amihez ragaszkodsz, gyakran egyél, keveset, egészségeset és sportolj min 2-3-szor hetente (ez magabiztosabbá tesz).

2013. szept. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Súly szerint még nem egészen, de az csak idő kérdése. Az anorexia is, mint oly sok más betegség, először fejben dől el. Márpedig a jelek szerint te eldöntötted, hogy az leszel.


A gondolkodásmódod tartalmazza az összes olyan jelet, ami az anorexia lényege. Ha nem csak egy unatkozó tini vagy, aki unalmában olvasgatja az orvosi lexikonokat és itt hülyíti az embereket, hanem tényleg ez a helyzet, akkor javaslom, hogy mielőbb keress meg egy pszichiátert.


Az anorexia nervosa halálozási rátája 25%. Azaz 100 gyerekből 25 biztosan meghal.


Ps: 166 cm-hez kb. 60 kg-nak kellene lenned, de ha erős csontozattal bírsz, vagy esetleg erősen hízékony alkat (ún. piknikus), akkor ennél pár kilóval több is normálisnak számít. Az 52 kg viszont elég kevéske.

2013. szept. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!