Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A cukorbetegek mit nem ehetnek...

A cukorbetegek mit nem ehetnek? És mit igen?

Figyelt kérdés

Azok, akik nem elhízás vagy idős kor miatt cukros akk, hanem fiatalok és vékonyak.

Ok mit nem ehetnek? Mindent ami cukros? Pl túró Rudi, palacsinta, csokoládé? Abszolút semmit?

És mit igen? Light kóla, gyümölcs?


2013. szept. 7. 15:07
 1/8 schocko ***** válasza:
5%
Mindent ehetnek, mint bárki, csak akkor úgy adagolják az inzulint...
2013. szept. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Hát nem éppen.


Az ételek szénhidráttartalmát kell szigorúan figyelni. Meg van szabva, hogy naponta maximum hány gramm szénhidrátot vihetnek be a szervezetbe, pl 160gCH/ nap. Ezt úgy képzeld el, hogy kb egy bögre rizs Ch értéke ennyi.

Nagyon nagyon sok olyan étel van, amiben nincs semmi Ch, vagy nagyon minimális. Húst hússal, zöldségek.

A legtöbb CH a lisztben, (péksütik, fehérkenyér) van, rizs, banán, cukros üdítők, ivólék, hüvelyesek.

Túró rudit ehet, mert 10dekára számolják az értékeket, 30g CH van 10dekába, egy rudiban van kb 10 gram.

Szóval ilyen számolgatós a dolog.

Kettes vagy egyes tipusú diabétesze lehet akárkinek, én 30 évesen lettem IR_es, ez a kettes típusúnak a kiskapuja. Inzulint nem kell szúrni. Az egyes típusnál szúrják

Light kólát ihatnak. Természetesen nem áll meg a világ, nagyon sok édesítővel, sőt vannak már természetes alapú édesítők is lehet italokat, ételeket édesíteni.

2013. szept. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%

1 bögre rizs CH-je 160 gr? Hol???

Kedves kérdező! A cukorbetegek bármit ehetnek, csak számolni kell a szénhidrát tartalmúkat. Évek után már rutinból megy.

2013. szept. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

77,5gramm Ch van 100gramm rizsben. Egy bögre ennél nagyobb..


Saját tapasztalat. Nem ehet bármit. Ha bármit ehetnék már rég nem élnék. Erről ennyit.



Cukorbetegség:


A legfontosabb a cukorbetegség esetén a diéta betartása és a gyógyszer vagy inzulin beadása.


Diéta fő szempontjai:


Személyre szabott diéta (életkor, testmagasság, munkavégzés figyelembe kell venni).

Lehetőleg kerülni kell a gyors vércukorszint emelkedést okozó ételeket.

Napi többszöri étkezés (5-6x)

Zsírban és fehérjében szegény viszont szénhidrátban valamivel dúsabb diéta tartása.


Étkezés

4200 kJ


(1000kcal)

5900kJ


(1400kcal)

7600kJ


(1800kcal)


Reggeli

25g

35g

40g


Tízórai

15g

20g

25g


Ebéd

40g

55g

60g


Uzsonna

15g

20g

25g


Vacsora

30g

45g

50g


Utóvacsora

--

--

25g


Összesen (szénhidrát)

125g

175g 225g



Tehát az orvos által megengedett Ch mennyiséget lehet csak bevinni, és elosztani ezt a mennyiséget az 5 étkezésre.

Persze, benyomhatok reggel egy hamburgert, délután még egyet de estére már hipoglikémás leszek.


Bármit? Azért vannak kétségeim afellől, hogy egy cukorbeteg csak úgy snassz lenyom egy pohár ivólét, eszik egy kis bon-bont, aztán ken magának egy vajas kenyeret....:(

2013. szept. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%
1 bögre rizs megfőzve minimum 2 bögre rizs lesz, ha nem 3 inkább. Aki annyit megeszik, annak grat. Írtam, hogy bármit, csak számolni kell. Persze, ha nem fér bele a szénhidrátban akkor nem fog dobostortát enni cukros colát inni... Engem nem kell kioktatni, 6 éve vagyok cukorbeteg.
2013. szept. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
44%

Az ember normális táplálékai húsok, zöldségek. Ettől eltérünk, megbetegszünk..


Minél jobban visszatérünk hozzá, annál inkább meggyógyulunk.


Most ezek tények voltak.. a túrós kaja nem zöldség, a palacsinta nem hús, a csoki ha nincs benne tej, cukor akkor elmegy (!). A kóla nem étel, a gyümölcs nem olyan fontos táplálék, főleg betegeknek nem. Gyógyulás után fogyasztható.


Na most mindez azért fontos, mert aki ezeket nem tartja be, és tolja a nem is élelmiszer kajákat, eszi a szénhidrátot és tolja mellé az inzulint az pontosan mikor szokott meggyógyulni, helyre jönni? -> soha.


Aki 1TD-s annak csökkenteni kéne a ch fogyasztást hogy csökkenthesse az inzulint, mert a lőtt inzulin csökkenti a várható élettartamot. Meg drága, meg rossz, szóval el kellene gondolkodni mit lehet, és mit érdemes tenni, enni.

2013. szept. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
55%
Azért figylemeztetnélek kedves kérdező hogy ez a táplálkozásharcművész nevű tag nem egy értelmes lény. több helyre is írt de az értelem ritkán fedezhető fel szövegeiben.
2013. nov. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Hát én terhességi cukros vagyok, és nagyon meg kell nézni mit eszem, mert nem csak a ch tartalom számít, hanem a glikémiás indexe is az adott ételnek. Vannak dolgok amiket pl. reggel nem ehetek, mert magas lesz az étkezés utáni 60 perces cukrom, de délután viszont gond nélkül ehetem, nyilván mértéket tartva. Ilyen pl. a gyümölcs. Reggel csak ch csökkentett kenyeret eszem szalámival/sonkával/körözöttel és mellé zöldséget, mert ezzel 6 körüli a cukrom úgy, hogy iszom egy kávét fél dl tejjel, így az össz ch 20 g körül van.

Az update termékek is ehetők, bár nekem a kakaós csigától épp határérték alatt maradt a cukrom, így azt sem eszem, mert azt szeretem ha 6,5 alatt van az egy órás értékem.

Délután pl. belefér 2 gombóc 4-5 dkg-os fagyi, persze nem az uzsonnával egy időben, hanem ahelyett! Szóval a cukros emberek igen ritkán esznek 3 fogásos menüt :-) De ha figyelsz, akkor nagyon jó kis kajákat lehet enni, és még a palacsintáról sem kell lemondani, ha teljes kiőrlésű rozslisztből és ch csökkentett lisztből készül keverve. Úgy 3 db diabetikus lekvárral a délutáni órákban nyugodtan elfogyasztható uzsonnára, ebben így 30g ch van ami nem gyors felszívódású. Kicsit más, mint a hagyományos, de megszokás kérdése. És így jó lesz a cukrod és nem hízol.

A rizs egyébként valóban necces, mert nagyon sok ch van benne, én köretként nem is eszem, csak rakott ételekhez használok, de akkor is keveset a barna rizsből. A tészta is kilőve. A ch csökkentett tészta ehető a ch tartalmát tekintve, de az állaga olyan mint a gumi, legalábbis ez a Família sport tészta ilyen.

Remélem segítettem!

2016. aug. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!