Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Rászoktam nagyon a kávéra....

Rászoktam nagyon a kávéra. Nagyon nagy a baj?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok,és imádom a kávét.régebben is ittam,de most az utóbbi pár hónapban naponta 2-3x is iszom.nem töményen persze hanem tejjel,sokszor iszom jegeskávét,Latte Machiatto-t(habos).Mi bajom lehet tőle?
2009. okt. 29. 11:23
 1/10 anonim ***** válasza:
a fogak járják meg
2009. okt. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
Semmi bajod nem lesz tőle, sőt, a koffein bizonyítottan véd a bélrendszeri rákos megbetegedésektől. Isten hozott a kávéivók klubjában!:) Egyébként pl. az olaszok napi 8-10 pohár kávét is megisznak, ráadásul jóval erősebbet, mint amihez mi hozzászoktunk, mégis egészségesebbek, mint a magyarok, és nagy átlagban tovább is élnek.
2009. okt. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is rávagyok kattanva.Reggel felkelek anya már lefőzte és egyből töltöm ki és iszom :DD


17/L

2009. okt. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
14éves korom óta kávézok. igaz, többnyire napi egy nagy adag tejeskávé reggel(de az jó erős), de ha valahol megkínálnak akkor elfogadom. én nagyon szeretem, ezzel indul a nap. most 19 vagyok, de a fogaim nem sárgák.
2009. okt. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia.

Igaz, én az energia italra vagyok rákattanva és napi 4-5-öt iszok belőle,és pajzsmirigy betegségem lett, mi miatt nagyon sok bajom van, pl. csomókban hullik a hajam, izzadok mint az állat, és amíg meg nem gyógyulok nem lehet gyerekem. Anyukám napi kb 1 liter kávét iszik meg és neki sincs semmi baja. Pedig ő az igazi kotyogós brutál kávét issza.

2009. okt. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem baj.

Anyukám 50-en túl van, 14 éves kora óta kávézik (napi 2), én szintén (most 21 vagyok) és egyikünknek sincs semmi baja. Se gyomorfekély, se sárga fogak, se semmi. :)

2009. okt. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

13 éves korom óta kávézok, és semmi bajom nincs azon túl, hogy igen erősen függő vagyok tőle. Ha reggel nem tudok kávét ini, szabály szerint rosszul vagyok, a vérnyomásom a nullán van (nekem nagyon alacsony a vérnyomásom, napi két kávé után mérve is 90/60), akár állva is elalszom, és nem tudok figyelni semmire. Talán jobb lett volna, ha nem szokom rá...

A fogaimmal nincs probléma, de gyomorfekélyem volt egy éve. Valószínűleg nem a kávé, hanem a stressz miatt, az orvosom azt mondta, hogy mértékkel gyomorfekéllyel is lehet kávézni.

A kávé kis adagban gyógyszer is lehet, én legalábbis, ha nem kávéznék, akkor helyette az orvos írna fel a vérnyomásomra koffeintablettát (ezt ő maga mondta). :)

2009. okt. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
húú akkor most megnyugodtam.köszi a válaszokat nektek,és kávé forever:D
2009. okt. 29. 15:43
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem egyéntől függ, hogy okoz-e valamit.

Én is imádom a kávét, legszívesebben egész nap csak azt innám, teljesen odavagyok az ízéért, ráadásul alacsony a vérnyomásom, tehát még ajánlják is. Meg is szoktam inni reggelente egyet, de van, amikor rosszul vagyok utána. A kávé bizonyos esetekben rendesen megdobogtathatja a szívet... Én egyszer suliban lettem rosszul kávézás után, olyan érzésem volt mintha ki akarna ugrani a szívem, alig kapék levegőt, fájt a tarkóm és szédültem. hál' Istennek hamar elmúlt, de azóta óvatosabb vagyok, nem iszom olyan nagy adagokat.

2009. okt. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nem gáz. én három kávét iszok reggelente.
2009. okt. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!