Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mikre kell figyelnem ha egy...

Mikre kell figyelnem ha egy étrendet szeretnék magamnak összeállítani? Vitaminok, ásványi anyagok, fehérjék. Még mikre?

Figyelt kérdés

2013. júl. 19. 16:38
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Ha valóban egészséges táplálkozást akarsz, olvasd el ezt az oldalt: [link]


Ha kérdésed van privát.

2013. júl. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az előzőt ne kövesd! Keress fel egy dietetikust.
2013. júl. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Azt követ, amit akar. Dietetikust? Én kihagynék minden "egészségügyi szakembert", ha egészséget akarok. Hidd el, hogy NEM tudnak semmit a valódi egészségről, a helyes táplálkozásról!
2013. júl. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mert te aztán tudod azt amit személy szerint 14 éven át tanultam. :) Még egy vérképet sem tudsz értelmezni. :P
2013. júl. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Honnan tudod azt, hogy amit tanultál helytálló lehet?


Én csak saját tapasztalatim alapján beszélhetek.

Amióta átálltam a kizárólag nyers növényi étrendre (gyümölcsök/zöldségek/magvak) nagyon pozitív változásokat hozott az életembe, ennek már fél éve: Sokkal energikusabb vagyok, napi 4 óra alvásra van szükségem, sokkal kiegyensúlyozottabb vagyok, szebb a bőröm és visszafiatalodtam, megjavult a látásom, ami -3 dioptriás volt. Bár azt hiszem, hogy a látásjavulást egy hosszabb böjtnek köszönhetem. Sőt híztam is! Ami eddig nem igen ment az ún. "hizlaló zsírós ételekkel", és ez mind izom. Ezenkívül nagyon sokat fejlődtem a jógában és a sportban is, sokkal hajlékonyabb és erősebb lettem, és a testem is könnyebb lett.


Nincs semmilyen fehérjehiányom vagy ilyesmi.

A szervezetem D és B12 vitamin ellátottsága nemhogy normális, hanem a normál érték fölött van.

És növényekben egyébként is minden aminonsav megtalálható.


Természetesen nem kötelező elhinni amiket leírtam, próbáljátok ki, akár csak pár hétig. Tapasztalni fogjátok a pozitív változásokat. Igaz, hogy az első pár napban akár kellemetlen tünetek is jelentkezhetnek, de ez csak annak a jele hogy a szervezet regenerálja és méregteleníti önmagát.

2013. júl. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha napozol, akkor a D-vitamin értéke lehet normál. Bemásolhatnád pontosan mennyi nálad az a normál, ritkán látok olyat laborvizsgálatokon. :)
2013. júl. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Fél év alatt a B12 tartalékok nem merülnek ki. Beszéljünk erről 4 év múlva. Vegánokat láttam már leépülni.
2013. júl. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"És növényekben egyébként is minden aminonsav megtalálható."


Ez egy hatalmas hazugság. Nagyon kevés olyan növény van, amiben megvan minden aminosav megfelelő szinten. A szerencse az, hogy növényenként eltérnek az arányok, így ha tudatosan sokféle növényt eszel minden nap, akkor tudsz tartósan minden aminosavat bevinni. Akinek van erre energiája, az csinálja... én maradok a húsnál.


Kérdező: alapból az ember természetes körülmények között húsokkal, és zöldségekkel táplálkozik. Nagyon lebutítva az egészséges étrend ezt jelenti. Amit ki kell zárni az a cukor, és a fehér liszt, illetve a többi egyszerű szénhidrát.

2013. aug. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!