Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Túladagolható a C-vitamin?

Túladagolható a C-vitamin?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy a napi ajánlott bevitel 60 mg, és azt is, hogy ez erősen minimális, ezért nem árt meghaladni. Azt nem értem azonban, hogy ha pl egy 200 mg/tabletta C-vitaminra az van írva, hogy ne lépje túl a 200 mg-ot, akkor hogy lehet forgalomban pl. 1750 mg-os C-vitamin?
2009. okt. 8. 14:03
 1/9 anonim ***** válasza:
22%
Nem. A vitaminokat nem lehet túladagolni, ami felesleges a szervezetednek azt kipisiled.
2009. okt. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
ha jól tudom csak a vízben oldódó vitaminokat lehet kipisilni, de hozzáteszem nem vagyok szakértő. amikor a párom beteg volt 1000mg-os c vitamint írt fel a doki.
2009. okt. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A C vitamint esetén kering a tévhit, hogy nem lehet, de ez nem egészen igaz! Természetes formában valóban nem lehet, de mesterséges, igen nagy dózisú készítményekkel már igen. Egyszerűen túl nagy dózist viszünk be, a szervezet nem képes "időben" kiűríteni a felesleget. Még így is, csak hosszútávon jelentkezik a hatása, pl a köszvény kialakulását segíti . Napi 1000mg-nál tényleg nem ajánlott többet bevinni.

Nagy dózisú készítményt meg azért lehet árulni, mert pénz beszél, kutya ugat. Életveszélyes károkat pedig nem nagyon tud okozni, és a hülyeséget nem tiltja a törvény.

2009. okt. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
47%

Mert pl a rákosok akár 10000 mg et is bevesznek

Szentgyörgyi Albert pl idös volt amikor tüdőgyusziból 8000mg os adaggal felépült és ez ? évvel ezelöttttt volt ?????? és szegény fiatalon 90egynéhány évessen halt meg ...

2009. okt. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Nem, mert vízbe oldódó
2009. okt. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
56%
Én ha beteg kezdek lenni 10.000mg tolok 5-6 napig! Amikor ezt alkalmaztam aztán utána nem lettem beteg!
2009. okt. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%
én NAPONTA 8-10 gramm (8000-10.000 mg) C-vitamint eszem körülbelül 5-6 éve! És soha nem vagyok beteg, pedig előtte minden nyavaját elkaptam! Természetesen mindent túl lehet adagolni, a vizet is, de C-vitaminnál még a 10 gramm sem az a mennyiség. Rákbetegeket 100 gramm C-vitaminnal gyógyítanak jobb helyeken.
2009. okt. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én naponta egy 500-as tablettát veszek be, ha érzem hogy kezdek betegedni, akkor kettőt. Sosem volt még semmi bajom tőle, de ahogy előttem is mondták a rákbetegek, ennek jóval többszörösét veszik be naponta, ezért vannak a nagyobb kiszerelések! Én úgy tudom napi 1000 mg-nál többet nem javasolnak az orvosok.
2009. okt. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
napi 1 gramm ot eszek nem lehet tuladagolni de 8-10 gr az sok a vesédet megterheli mert mellé azért nem iszol sztem nap14 liter vizet szval de érdemes kiegészitőt venni mert az elmult husz évben 20-30% al csökkent a gyümölcsök vitamin tartalma!!!!
2009. okt. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!