Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lányok, asszonyok milyen...

Lányok, asszonyok milyen margarint vásároltok?

Figyelt kérdés

Rama,Delma,Líra,Linco,Vénusz,Flóra?

Mi alapján választotok?

Megnézitek az összetevőket a dobozon?



2013. ápr. 13. 19:14
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Lehetőleg semelyiket. Vajat használok. Az összetevők között nem találod meg a készítés folyamatát. A margarint nem sok választja el a műanyagtól.

Lehet lepontozni nyugodtan,de azért olvassatok utána mennyire káros ez az élelmiszernek nem nevezhető valami.

2013. ápr. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nem veszek margarint, mert utálom...vaj, olívaolaj, mogyoróolaj, szezámolaj van nálam csak otthon zsiradékként...néha napraforgóolaj
2013. ápr. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És ha valóban káros a margarin, az óvodákban és a bölcsődékben mit kennek a gyerekek kenyerére?
2013. ápr. 13. 19:46
 4/7 anonim ***** válasza:
Én Bords Eve -t használok, az nem tartalmaz káros transz-zsírsavakat. Az enyhén sós változatot szoktam venni, de van még olivás és vitaminos, azokat még nem próbáltam, ez az enyhén sós nekem bevált.
2013. ápr. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%

A margarin sokkal olcsóbb. Régen nem az egészséges táplálkozásról szól, szólt a közétkeztetés.

A margarint kőolajszármazékból is készítették. Az interneten olvastam. Ha már zsiradék, akkor mindenképpen VAJ, esetleg mangalica zsír, liba zsír. 'De igazából nagyon mire kell? A pékárura vaj helyett jó egy saláta levél is. A főzéshez pedig én nem is használok. A húsok sütéséhez sütőzacskó, bármilyen előpárolásokhoz, akár még a pörköltekhez is, vízben párolom a hagymát. Nem lesz annyival sz@rabb, mint gondolnánk.

Lehet furcsán hangzik, de én szinte teljesen száműztem a zsírt az étkezéseinkből. Szoktunk "bűnözni", minden lelkifurdalás nélkül,de alapjaiban nem feltétlen rakom tele a hűtőt zsiradékkal.

2013. ápr. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
25%

Mit kennek a kenyérre? Jézusom, nevelik a jövő cukorbetegeit és túlsúlyosait.. A kenyérre már mindegy mit kennek, abból értelmes étel sose lesz.


A zöldségekhez lehet zsírt (állati, kókusz) enni. Margarin.. találok valami olcsóbbat, és elkezdem bedobozolni.. senki sem vágyik mesterségesen szilárdított növényi olajokra, tudom olcsók.. tessék megpróbálni kerülni, és természetes zsírral helyettesíteni.

2013. ápr. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
73%

Azért írtam a pékárut, mert, ha már valaki a margarinon meditálgat, akkor gondoltam azt csak kenyérre keni. Főzni! Szemét! Betiltatnám sok más ilyen kis kurv@ jó élelmiszerekkel egyetemben. A "csipsz" és társait is abban sütik elő. Nem elég, hogy műanyag, de még olyan sós, hogy szerintem én két hét alatt nem eszem annyi Na-t, mint ami egy ilyen förmedvényben van. 'És ez nem riogatás, nem fanatizmus, de a mostani tízen, húszon évesek szerintetek meddig fognak élni. A civilizáció összes kártékony "férgét" beléjük tömték, mozogni nem igazán szeretnek. Nos, akkor elképzelhető a távolabbi életkilátásaik. Nagyon sajnálom, szinte tehetetlen az ember. A szülők sem járnak jó példával előttük, hisz, ha a napi modell a kakaós csiga, a LIDL-ben kapható forró műanyag pékáruk, akkor már igazán nincs is miről beszélni. Ha meg megírjuk ezeket, akkor tuti kapjuk a lefele ujjacskát, alkalmanként még a leb@szcsit is.

Üdv.: Rea

2013. ápr. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!