Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nagyon sok diétát olvastam...

Nagyon sok diétát olvastam már, de sajnos a szalmonella fertőzésre különén még nem találtam. A krumplin és a rizsen kívül mit lehetne enni? Egy ilyen fertőzés kb. mennyi ideig tarthat?

Figyelt kérdés

#szalmonellafertőzés #Szalmonelladiéta
2013. ápr. 7. 10:20
 1/3 anonim ***** válasza:

A krumpli és a rizs pont 2 teljesen értéktelen élelmiszer. Nyersz belőlük keményítőt, és? Diétaszerűen úgy sem leszel tőle cukorbeteg, akkor meg mi értelme enni? Terheled az emésztőrendszered, de haszontalan anyagokkal.


A fertőzés napok, 1 hét alatt kifújja magát a vírustól, immunrendszeredtől függően. Lehet létezik rá kezelés is, de aligha gyógyszeres..


Ha tudsz enni, akkor olyan ételeket fogyassz amikben tápanyagok is vannak. Zöldségeket, húsokat. Akár kis mennyiségben, fűszerezés nélkül (só mindenképpen mehet), húslevesként. Ezeket van értelme megenni. Rizsnek amúgy sincs sok értelme, hiszen nem tartalmaz olyan anyagokat, amikre szükségünk lenne, de azért fölösleges kalória.

A krumpli még mókásabb, mert eleve lektineket és szaponineket tartalmaz, amik egyértelműen károsítják az így is érzékeny bélfaladat.

Akkor miért ajánlják ezeket? Mert igazából tökéletesen mindegy mit ajánlanak, egyedül neked fontos a gyógyulásod, az egészséged, senki másnak. Nem egyedül ezek a megszokott de értelmetlen régi ajánlások.

2013. ápr. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyél saját készítésű fűszerszegény húslevest, sárgarépát,zöldséget és olyan fehér húst(csirke)ami a levesben főtt.Az a fontos,h egyszerre soha ne sokat,inkább többször keveset. A betegség 1 héten belül megszűnik,de baktériumok később is ürülhetnek. Viszont,ha már nincs tüneted elkezdhetsz rendesen enni.
2013. ápr. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én meg jól vírust írtam :D

Jól van, reggel volt még :))

2013. ápr. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!