Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha a glutén tényleg káros az...

Ha a glutén tényleg káros az egészségre, akkor miért van rengeteg olyan idős ember akinek semmi baja tőle?

Figyelt kérdés

vagy ez valami olyasmi mint a cigi, hogy valaki idős korában is szívja, van aki meg 40 évesen meghal tüdőrákban


mert ha azt vesszük, akkor ennyi erőből minden ételben van olyan dolog amiről a szervezetnek le kell mondani, mivel azokat nem tudja hasznosítani, és azt kidobandónak találja


vagy a glutén nem ilyen?


a felső kérdés még mindig a kérdés



2013. márc. 13. 19:40
 1/9 anonim ***** válasza:

Csak valaki kitalálta erről is, hogy káros. Mindig van valami, amiről ma azt állítják, hogy káros. Majd pár év múlva kiderül, hogy ez az egészséges.

Akinek erősebb a lobbija, annak a termékei az egészségesek. Sokan, mint Norbi is jól meggazdagszanak ebből.

2013. márc. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én ezt úgy raktam össze magamban, hogy a glutén az arra érzékeny emberek számára nem jó. Az arra való érzékenységet, pedig könnyen kiválthatja a mostani világban való élet. Azaz amit megeszel leginkább.
2013. márc. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszaitokat


igen igen, én is azt gondolom mert a mai társadalmunk élelmezése katasztrofális, ha a táplálékban található egyéb méreganyagokra gondolunk csak, és ezek könnyen érzékennyé tehetik az embert


ja meg az is fura lenne önmagában, hogy rengeteg féle ételre jó, szinten mindenféle ételt össze lehet rakni belőle, és readásul az íze is jó, a természet meg nem szokott úgy összeállítani valamit is, hogy megtévessze körülötte lévő élőlényeket..


azért érdekelne egy ellenérvelő véleménye is, csak hogy miért

2013. márc. 13. 20:00
 4/9 anonim ***** válasza:

Táplálkozásharcműves mindjárt megmondja :)


Amúgy szerintem a top a frissen őrőlt teljes tönköly a tuti. És inkább egy picit daraszerüen mint teljesen apró lisztesen.

2013. márc. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Csak valaki kitalálta erről is, hogy káros. Mindig van valami, amiről ma azt állítják, hogy káros. Majd pár év múlva kiderül, hogy ez az egészséges.

Akinek erősebb a lobbija, annak a termékei az egészségesek. Sokan, mint Norbi is jól meggazdagszanak ebből.

Az első válaszoló helyében én jóval óvatosabban fogalmaznék:úgy tűnik nem mélyedt el a témában.Amikor Szendivel ismertebb lett a paleolit táplálkozás,én is óvatosan álltam a dologhoz,és így sem értek vele mindenben egyet,hogy a legtöbb könyve megfordult a kezemben.De ha vesszük a tényt,hogy mennyi a bélrendszeri problémával küzdő ember,vagy akár a tápanyaghiányos,és hozzávesszük esetleg a visszajelzéseket azoktól,akik drasztikusan lecsökkentették,vagy elhagyták a glutént az életükből:ezek az emberek meggyógyultak,vagy minimum tünetmenetesek lettek valamitől.Saját véleményem az,hogy a masszív kenyérfogyasztást kellene főleg elhagyni,és bizonyos gabonákat(hajdina,kuszkusz)nem eltúlozva,de fogyasztani.Azoknak,akik nem kifejezetten glutén érzékenyek.Bár Szendi Gábor szerint az emberek nagy többsége rejtetten az,és ez,ha a tápanyag felszívódásért felelős hatását nézzük(áteresztőbél-szindróma)lehetséges.

2013. márc. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az idézőjelek elmenekültek a mondandóm elejéről..
2013. márc. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"...könnyen kiválthatja a mostani világban való élet. Azaz amit megeszel leginkább."

Meg amit megiszol, amit belélegzel, amivel fogat mosol, amivel mosaxol, és sorolhatnám napestig. Szinte nincs olyan szegmense a napi életvitelnek, ahol ne kemikáliákkal, mérgekkel kerülnénk érintkezésbe.

2013. márc. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat mind2töknek


én is azt gondolom, hogy talán nincs is olyan táplálék amiben ne lenne olyan vegyület, valamiféle anyag, vagy bármi ami ne lenne káros nagy mennyiségben, erre van a méregtelenítő szervünk

2013. márc. 23. 19:34
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen.. uh. sztem csak a föbb mérgeket tudjuk érdemben kerülni. Kivezetésre kéne hagyomány...
2013. márc. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!