Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit egyek mit igyak hogy hízzak?

Mit egyek mit igyak hogy hízzak?

Figyelt kérdés
Vastag csontozatú 14 éves, 180cm magas lány vagyok 50 kilóval. A csontjaim majdnem mindenhol kilátszanak és nagyon zavar. Izom van bőven mert rendszeresen sportolok de 1 dkg zsír sincs.Álomsúlyom 60-70 kiló(a doki szerint is hízhatnék) Mit tegyek?

2013. febr. 26. 08:15
 1/8 anonim ***** válasza:

[link]


"Először is: ételeid legyenek gazdagok energiában, szénhidrátban, zsírban, pótold a hiányzó vitaminokat, ásványi anyagokat. Válogass az élelmiszerek között, részesítsd előnyben a tápanyagban gazdagokat."

2013. febr. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Szénhidrátban gazdag ételeket egyél.
2013. febr. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Sok kenyeret, péksüteményt, tésztás ételeket, rizst, krumplit, babot.
2013. febr. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a kommenteket egyéb ötlet?:)
2013. febr. 26. 09:40
 5/8 ArchLord válasza:
Plusszba mondanám, hogy ne feledkezz meg a zölikről és gyümölcsökről sem :) Hiába van benned egy rakat zsír, ha nem tud felszívódni és csak "végigszalad" rajtad. És az ételek mennyiségét is növeld. Reggelizz nagyobb adagokat (3 kiflivel többet pl). A szentháromságot felejtsd el (chips,kóla,térerő), inkább banánt és citrust egyél. A tejjel úgy vok, h nem az igazi sztem. Igyál sok vizet, naponta legalább 2 litert minima :) Valamint mellőzd a dohányzást :P
2013. febr. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az utolsó kommentelőnek mondanám hogy a zöldség+ a gyümölcs OK de nekem azt mondják hogy egyek több húst meg zsírban gazdag kajákat ja és állandóan mekibe akarnak vinni. Szerintetek?
2013. febr. 26. 11:07
 7/8 ArchLord válasza:

Azért azt szögezzük le, h nem vok szakértő és az internetről "beollózott" szövegeket se vedd szentírásnak. Az is fontos, h egészséges hízásról legyen szó, ergo, nem hinném, h pont a mekis edzéstervet kéne követni.


Mivel az előbb leírtam, de úgy látszik egyik füleden be a másikon ki, leírom még1x, h nyugodtan étkezz úgy ah eddig szoktál, de növeld a mennyiséget. Növeld a mennyiséget minden étkezésednél. Tehát reggelinél, ebédnél és vacsoránál is növeld a mennyiséget. Növeld a mennyiséget az étkezéseknél, mint pl 1 tányér leves helyett 2-vel eszel, köretnél kérsz még 1 lapáttal stb :) Sok zöli és gyümölcs. Azt írtad, h rendszeresen sportolsz, tehát ahhoz viszonyítva kell táplálkoznod. Mivel a testtömegindexed szerint sovány vagy, ebből következik (szerintem, paraszti ésszel), h több energiát használsz el mint amit beviszel. Tehát többlet energiát kell bevinned a sportoláson felül. Ebben segíthet 1 kalória táblázat is. A sportolásnál használj gyors energiaképző (létezik ilyen szó?) ételeket, amik gyorsabban alakulnak át energiává és nem "nyúlnak" a testben lévőkhöz vagy mi fene :D Ilyenek a cukrok (szőlő- ill. gyümölcscukrok). Úgyh próbáld meg ezeket, és ne a mekitréninget válaszd, ha hízni akarsz, hízz egészségesen! Sok sikert, te kis vastagcsontú! :P :)) Ha vmit lehagytam szólj... ^-^

2013. febr. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hízni nem lehet egészségesen.


Amiről írtak, sok szénhidrát fogyasztása pont a hízás miatt káros.


Egészségesen gyarapodni akkor lehet, ha kóros soványságot okoz egy betegség, gyógyszer vagy a táplálkozás, és ehhez képest egészségesebb életmóddal izmot/zsírt is szedhet fel az ember, olyan mennyiségben ami a szervezet számára még ideális, jó.

2013. febr. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!