Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Pepsi káros hatásai?

Pepsi káros hatásai?

Figyelt kérdés

Valakivel történt már olyan hogy mértéktelen pepsi fogyasztástól valami betegsége lett vagy valami? Meg milyen káros hatásai lehetnek, ha pl: minden nap megiszok 2 litert és ezt 2 éven keresztül, vagy akár több időn keresztül..


Válaszokat előre is kössz...



2013. jan. 3. 13:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Az unokabátyám gyomrát tette teljesen tönkre.
2013. jan. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A férjem kólafüggő. Amióta csak ismerem, kb. 15 éve minden nap kólázik. Nagy baja eddig még nem lett, de néha fájt tőle a gyomra, ezért arra már rá tudtam venni, hogy néha tartson egy kis szünetet egy-két hét, hogy tisztuljon a szervezete. Én pl nem bírtam, ha minden nap innék, fájna a gyomrom, de én a kávét sem bírom. Ja, és a vérnyomása is magas, ami szerintem maximálisan a kólának(koffein) köszönhető. Ezen kívül biztos nem tesz jót a vércukorszintnek sem, de a legrosszabb a koffeinfüggőség kialakulása, és az már hiánytüneteket okoz, ha megpróbálsz leszokni. Én rá tudtam venni a páromat arra, hogy minden hónapban tartson egy kólamentes hetet, olyankor teázik. És nincs napi 2 liter, az tényleg sok, egy 2 l üveg kitart két-három napig.

Nem tudom, hány éves vagy, de hosszú távon biztos, hogy egyre több kárt okoz a szervezetedben, próbáld meg fokozatosan korlátozni a fogyasztásodat!

2013. jan. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
15 vagyok... Azt csinálom.... 3 napja iszok egy 2literest amit eddig naponta csináltam...
2013. jan. 3. 17:20
 4/7 anonim válasza:
ha kimegy a szensav nagyon szar h birod inni napokon keresztul ember
2013. jan. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
én se tudom
2013. jan. 9. 21:33
 6/7 anonim ***** válasza:
Igyatok fél l-est vagy dobozost, kicsit drágább, de tényleg nem jó literszámra vedelni. A jóból is megárt a sok. hát még a rosszból!!!
2013. jan. 10. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szerintetek 2,5 Pepsi (Light) 1 héten történő elfogyasztásával mekkora a gond? Ezt a mennyiséget Péntek/Szombat/Vasárnap fogyasztom el, a többi napon nem iszok Pepsit, csak vizet. Persze a pepsi mellett vizet is iszok, hiszen nem elegendő a folyadék mennyiség 3 napra lebontva.
2017. nov. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!