Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az orvos azt mondta menjek el...

Az orvos azt mondta menjek el béltükrözésre, de a szüleim szerint az orvos nem igazán tudja mi bajom van, ezért küldött oda. Most mit csináljak?

Figyelt kérdés

Eléggé ideges vagyok mostanában. ( suli kezdete óta kb ) Először légszomjként jelentkezett most meg széklet ürítési problémákkal. Vagyis a szüleim szerint ez stressz. Hát van benne valami, nem vetem el ezt az elgondolást, de..

Van mikor megy a hasam( napi 1x, másor max másfél nap ), van mikor szorulásom van , de az annyira nem jellemző, csak kora reggel amikor kelek, ez viszont azért rossz mert van hogy háromnegyed órával később jelentkezik amikor már úton vagyok. Most meg hozzátársul az elégtelen ürítés és vakbéltájéki fájdalom erőlködés után.

Menjek el béltükrözésre? Csak 16 éves vagyok. Vegyek valami stresz oldót, vagy egyenlőre valami bélflóra helyreállítót?

Előre is köszönöm a kérdéseket.


2012. dec. 16. 18:14
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Felesleges elmenned ilyen tünetekkel. Nem is értem miért küldött téged el az orvos.

2012. dec. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
0%

Feltétlen menj el tükrözésre, nincs abban semmi ciki, ez teljesen rutinvizsgálat már...és legalább te is megnyugszol.

20 évesen én is átestem ilyen ok miatt és igaz hogy nem ez okozta a panaszaim de fölfedeztek egy apró polipot -amit szépen el is távolítottak- viszont később ebből baj lett volna. Egyébként 5 évente ajánlott mindenkinek, csak ebben az országban még nem elterjedt sajnos!


25/L

2013. márc. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
0%
A béltükrözést ma már altatásban végzik. Semmit nem lehet érezni csak annyit az ébresztésnél valamit kihúznak az emberből. Semmi fájdalom nincs, utána két napig nem mehetsz iskolába, mert pihenést javasol az orvos. Egy 20 éves rokon kislányál most végezték el így. Semmi rosz emléke nem maradt. Pendrivre mentette az egész vizsgálatot, így nyugodtan nézelődhet a vastagbelében, ha ehhez van kedve.
2013. márc. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!