Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az orvos azt mondta menjek el...

Az orvos azt mondta menjek el béltükrözésre, de a szüleim szerint az orvos nem igazán tudja mi bajom van, ezért küldött oda. Most mit csináljak?

Figyelt kérdés

Eléggé ideges vagyok mostanában. ( suli kezdete óta kb ) Először légszomjként jelentkezett most meg széklet ürítési problémákkal. Vagyis a szüleim szerint ez stressz. Hát van benne valami, nem vetem el ezt az elgondolást, de..

Van mikor megy a hasam( napi 1x, másor max másfél nap ), van mikor szorulásom van , de az annyira nem jellemző, csak kora reggel amikor kelek, ez viszont azért rossz mert van hogy háromnegyed órával később jelentkezik amikor már úton vagyok. Most meg hozzátársul az elégtelen ürítés és vakbéltájéki fájdalom erőlködés után.

Menjek el béltükrözésre? Csak 16 éves vagyok. Vegyek valami stresz oldót, vagy egyenlőre valami bélflóra helyreállítót?

Előre is köszönöm a kérdéseket.


2012. dec. 16. 18:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
27%
Az orvosra hallgass! Nem szabad öngyógyitanod magad, főleg nem mindenféle csodaszerrel.
2012. dec. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
24%
Hallgass az orvosra!! Esetleg olvass még utána a candida diétának.
2012. dec. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szerencsére van már olyan teszt, amivel otthon el fogod tudni végezni a vastagbél szűrést. Úgy tudom 5.200 ft. a tesztanyag. De találtam itt hasonló kíméletes módszert, ami nem jelent közvetlen kellemetlen vizsgálatot. [link]
2012. dec. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%

Bizony egy orvos is tévedhet. Nem tudom, hogy a mellékes tüneteket, a téged érő stresszt elmondtad-e az orvosnak? Mert lehet, hogy ő csak annyit lát, hogy székelési gondjaid vannak, és ennyi.

Ha te akarsz egy jókora rudat a seggedbe, akkor menj el nyugodtan!

De amúgy ezek tipikusan a generalizált szorongás, illetve a depresszió tünetei. Népiesen gyomoridegnek is hívják. Gondolom, a suli a legtöbb stressz okozója. (Még ha ez teljesen tudatosan nem is tűnik fel.) Szerinted véletlen, hogy suli kezdete óta? Véletlen, hogy pont otthonról indulás után, félúton a suli felé történik? Ráadásul a végbélproblémák nem magyarázzák a légzési problémákat.

Tipikus pszichoszomatikus tünetek. Miután a tünetek nem súlyosak, szerintem érdemes lenne egy pszichiátert/pszichológust felkeresni. MEgturkáltathatod a hátsódat, de valószínű, nem találnak semmit, mert pszichés alapon van.


Stresszoldó: nézd, Herbária hangulatjavító vagy nyugtató teakeveréktől bajod nem lesz, és nem is valami erős cucc. :) Vagy esetleg sedogelat, valeriana, mérsékelten szedve nem fog 16 évesen sem problémát okozni.

De a legjobb lenne, ha a stressz okát tudnád megszüntetni, vagy ha nem lehet, valahogy kezelni. Ebben pedig egy pszichológus lehetne igazán a segítségedre.

2012. dec. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Szégyelhetnék magukat a szüleid!Sok ember azért nyavajog mert a szerinte szükséges vizsgálatokat nem végzik el, akkor meg mikor az orvos körültekintő akkor meg orvosilag analfabéták felül akarják írni az orvos szakmai felkészültségét.Amúgy meg mióta egyenértékű az amikor a gyakorlott orvos a beleket látja, avval ahol senki nem lát semmit?
2012. dec. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
43%

"Ha te akarsz egy jókora rudat a seggedbe"


És te miért írsz agyalágyult dolgot? Fogalmad nincs a szondáról!

2012. dec. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Menj el a vizsgálatra. Szakorvos tudja eldönteni, van-e probléma. Nem olyan borzasztó, és a tüneteket ki kell vizsgálni. Ne kezeld magadat,nincs orvosi diplomád, szüleidnek sem, tehát irány a szakorvos, aki ért hozzá.
2012. dec. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Kedves 5. válaszoló. Neked sincs semmi jogod bírálni a szüleimet.

Többieknek köszönöm a válaszokat. 3. válaszoló: Szüleim is így gondolkodnak, és szerintem sem véletlen, hogy suli óta, mégis félek, hogy valami van és ha késleltetem a diagnosztizálást rosszabb lesz. Ünnepek alatt átgondolom még a dolgot. :)

2012. dec. 18. 22:04
 9/13 A kérdező kommentje:
Elnézést az első mondatot a 4. válaszolónak címeztem.
2012. dec. 18. 22:05
 10/13 anonim ***** válasza:
63%
Úgy látom, eléggé megrémisztettek a válaszadók. Az orvosi vizsgálat valóban megtehelő de néha nincs más választás. A helyedben én először azt a bizonyos 5200 ft-os tesztet próbálnám ki és majd csak azután mennék el az orvoshoz a teszt eredményének függvényében.
2012. dec. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!