Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az lenne a gondom hogy sovány...

Az lenne a gondom hogy sovány vagyok miket egyek és menyit?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok és 164cm 47kg szeretnék hizni és aszt is szeretném tudni hogy pl:2 tojás sütve mennyi kalória vagy 2 darab kenyér elkezdtem edzeni (súlyzós edzés) és most hiztem is 5 kg (42 ről 47 re) ot nemrég de most meg nem jön rám semmi segitsetek mi lehet a baj???
2012. dec. 4. 17:44
 1/2 anonim válasza:

Kedves kérdező


Hízni azért nem tudsz mert nem eszel meg annyira kalóriát amennyit a tested elfogyaszt

csak pont annyit ami a jelenlegi súlyod fenntartásához kell


15 éves koromba én is sovány voltam de ezen felül lehet kerekedni


Mivel az eddzéssel tömeget akarsz növelni, ezért 2 féle tipusú ételt kell enned :

- ami Fehérjét (tojás , hús, (halak), túró, tejtermékek,)

- ami szénhidrátot tartalmaz [rízs(70%os szénhidráttartalma van), kenyér, tészták, Zabpehely ( DE NEM ien szutyok CSOKAPIK) , főtt burgonya ]


[link]

ez egy táblázat itt megtalálsz minden ételt (mi mennyi kalóriát tartalmaz stb)


A lényeg hogy ha tudsz napi 4-5ször egyél

Az ilyen MCdonaldsos gyors kajákat felejtsd el mert abba semmi fehérje/szénhidrát nincs kb csak zsír

De ha mégis szereted a gyors éttermeket akkor gyrost is ehetsz , azt ajánlani tudom


Az edzés pedig : -Melegíts be rendesen


- Koncentrálj rá hogy lassan, szabályosan csináld:

többet ér 6 rep szabályosan mint 10 elkapkodva/ nem odafigyelve


-Mindíg akkora súlyal eddz amit még épp szabályosan tudsz csinálni ha túl kevéssel csinálod akkor az izmod csak elfárad de nem durran be (szakad fel)

de ha túl sokkal akkor meg már a szabályossaág rovására megy


- 10-12 emelésből többet/kevesebben ne nagyon csinálj


amiből ugy érzed hogy meg tudnál még csinálni 14et/16ot szabályosan , ott rakj még fel súlyt


Remélem segítettem

2012. dec. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
igen segitetél nagyon köszi hogy szántál erre időt! ógy csinálom ahogy mondtad
2012. dec. 5. 19:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!