Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Aggódunk a barátnőnk miatt....

Aggódunk a barátnőnk miatt. Mit csináljunk?

Figyelt kérdés

Az egyik barátnőnk rengeteget fogyott a nyáron. Tagadja hogy fogyózott volna de nyilvánvaló hogy koplaltatja magát. A fogyással alapjában nem lenne gond de sokkoló látni hogy a régi XL-es ruháit S-esek váltották fel. (és ez nem túlzás)

Régen neki volt a társaságunkban a legnagyobb melle is, de most már 70B-s melltartókat hord.

Szinte semmit nem eszik és nagyon felkapja a vizet ha erről próbálunk beszélni vele. Folyamatosan különböző fogyasztó kenőcsöket is használ.

Szerintetek mi tévők legyünk? Vagy nincs okunk aggodalomra?


2012. nov. 24. 19:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Kb mennyit fogyott, kilókban mérve? Amúgy van ok aggódni, sajnos van arra példa, hogy az ehhez hasonló táplálékmegvonás olyan súly és főleg tápanyagvesztéshez vezet, ami már konkrétan az életet is veszélyezteti.


Van neki bármi gond a családi hátterével? Túlságosan irányító szülők, esetleg bármi hasonló máshol az életében? Szokták azzal cukkolni, h kövér? Mert főleg akkor lehet segíteni neki, ha az ok megvan, amúgy csak kórházi kezeléssel, idő után sajnos csak pszichiátrián lehet segíteni rajta,ha magától nem áll meg.

2012. nov. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Állítólag 20 kilót, és ezt az anyukája mondta..

Családi gondjai is vannak bőségesen.

Az alakjával mostanába nem cukkolták (hálisten érettebb ennél a társaságunk).

2012. nov. 25. 00:21
 3/5 anonim ***** válasza:

20 kg az nagyon sok pár hónap leforgása alatt, bármilyen testtömegről is indul valaki. Nem tudom, hány kiló mostanság, de ha ezt a tendenciát tartja, hamarosan tényleg veszélybe fog kerülni. Mondtad, hogy felkapja könnyen a vizet, ha ez szóba kerül - ilyenkor amúgy arra utal, hogy szerinte milyen a saját alakja? Ha klasszikus anorexiába készül belemenni, akkor az önképe hibás lesz. Általában számukra az evés feletti kontroll az egyedüli, amit úgy éreznek, hogy még a kezükben van - ilyesmi gondolatai lehetnek?


Mindenesetre, ha nem tudja feldolgozni azt, ami miatt belekezdett a fogyásba, előbb utóbb kórházban fog kikötni...

2012. nov. 25. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezzel én is voltam így. Én anorexiás vagyok. Nálam is így kezdődött, elkezdtem fogyókúrázni (bár nekem M-es méretem volt mindigis) és, látva az eredményt már nem bírom abbahagyni. Nem szabad erőltetni a barátnődnél, hogy egyen. Azt nem írtad, hogy most ő már elégedett magával vagy sem, és még mindig fogyni akar. Leállt a fogókúrával csak súlyt akar tartani (mert akkor is lehet, hogy már nem tudja, hogy azzal a mennyiségű élelemmel csak éheztetni magát, én sem tudtam) alaposan ki kéne ezekről kérdezni. Az biztos, hogy ha most úgy is tűnik neki, később nem lesz olyan jó az élete. Gondolok itt a hangulatára, a lelkiállapotára, azzal, hogy megvonja agától az örömöt ami az étkezéssel járna, minden nap kínozza magát, egyszer betelik a pohár, az a kérdés, mikor.

Pszichológusra lenne szüksége. De persze majd akkor fog elmenni, amikor már ő is észleli, hogy nincs minden rendben. Én azt mondom, Ti, a barátai tudnátok neki ebben segíteni, hogy felismerje, meg is halhat ha egy bizonyos súly alá kerül. Van az az állapot, amikor a szervezet már nem helyreállítható, már nem képes feldolgozni a tápanyagot, hiába akkor ár enne az illető mert megrémült a halál közelségétől. Ha tényleg jó barátai vagytok, üljetek le vele beszélgetni ilyenekről, persze ne ez legyen a fő téma mert ahogy írtad, felkapja a vizet. Ti ismeritek jobban, Nektek kell hatni rá.

2012. nov. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az anorexia nem csak az alapvetően vékonyak betegsége, bármilyen súllyal lehet valakinek anorexiája (a testsúlycsökkenés csak egy tünete). Nézz utána a tüneteknek, mert ez pszichés probléma, de könnyen le lehet szűrni. Beírod keresőbe, és kapásból kiad egy csomót.


Nem tudod, hogy most hány kiló, mennyi lehet a testtömegindexe? Magassága? Ha eddig XL-es ruhákat hordott, akkor kb. lehetett 70-75 kg (hacsak nem nagyon alacsony/nagyon magas), abból 20 kg az 50-55. Az nem túl sok, de még menthető. Ne engedjétek tovább fogyni, mert 18 alatti testtömegindexről visszahozni valakit szinte lehetetlen szervi károsodások nélkül. Na meg pszichológus sem ártana.


Klasszikus tünetek a táplálékmegvonás miatti fáradékonyság, levertség, alvászavarok, hajhullás, alacsony testhő (lehet, hogy elkékül miatta a szája, vagy a körmök a kezén vagy a lábán), menstruáció elmaradása, fokozott vizeletürítés, szédülés, alacsony vérnyomás, így kapásból ennyi, de mondom, kidob egy csomót ha utána nézel.


19/L (gyógyuló anorexiás)

2012. nov. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!