Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anorexia? Hogyan tudnék...

Anorexia? Hogyan tudnék nyugodtan enni?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok, és nagyon-nagyon csalódott. Persze egy srác miatt... Magamat okoltam az egészért, és nem tudtam enni. Sokat fogytam. Még most sem tudok enni, nem is merek, félek, ha elkezdek enni normális, laktató kajákat, akkor meghízok. Amiket eszek naponta: Reggel általában semmit nagyon, suliba elviszek egy müzliszeletet, vagy valami kis izét. Almát... Itthon eszek nagyon keveset az ebédből amit elém raknak, de igaziból csak azért, mert tömik belém, és utána semmit. :( Most akkor ha eszek, akkor nagyon meg fogok hízni? :(
2012. nov. 7. 20:45
 1/5 anonim ***** válasza:
nem kell ész nélkül összezabálni mindent és akkor nem fogsz elhízni. emellett pedig sportolj, és legalább jó formád lesz.
2012. nov. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
ha eszel nem fogsz meghízni és igaza van az előttem szólónak nem zabálni kell enni amennyi jól esik és sportolj, mozogj, de ha nem eszel akkor viszont megbetegszel...
2012. nov. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Én is féltem a hízástól nemrég, meg is lett az eredménye.Majdnem kialakult nálam ez a rohadt betegség, de időben megfordítottam.Már kb 10 hónapja vegetáriánus vagyok, ledobtam majdnem 40 kilót és boldog is voltam de mindig is zavart az a pici maradék egy két helyen és féltem rendes mennyiséget enni.Próbáltam minden sz*aros 'fad' diétát a a no-carbtól az anyám fenekéig.

Felesleges az egész mert egy idő után csak izmot fogsz veszíteni.Most álltam át 100% természetes kaják fogyasztására és boldogabb vagyok mint valaha.Nem aggasztanak a szénhidrátok, a kalória is kezd a háttérbe húzódni és egyre jobban tetszik amit látok, elkezdtek kisimulni a problémás vonalaim, feltöltődnek a túl vékony részek és szerintem nekifogok egy kis izomépítésnek nemsokára.

Lehet hogy nagyon megszorítónak hangzik egy diéta amiben nincs más mint : Zöldség, gyümölcs, teljes kiőrlésű cuccok, de hihetetlen a választék és alig tudok megenni annyit egy kajából hogy meglegyen a napi minimum kalóriabevitel.Rengeteg rost= sok mosdózás = kevesebb méreganyag.És még sorolhatnám.Ha viszont ezt az életmódot választod muszáj b-12 és D vitamint szedni (2e ft 3 hónapra, nem valami sok :) )

Ez lenne az én kis történetem, remélem segít.

2012. nov. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ha fogyni akarsz épp hogy nem kellene gyümölcsöt enni...

kezdj el sportolni, attól tuti éhes leszel

esetleg béres cseppet, attól elvileg éhesebb leszel

2012. nov. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

14:56os vagyok.Az előzőnek üzenem:

Szajkózd csak a hülyeséget, segíts neki abban hogy féljen a valójában egészséges kajáktól.Mit egyen? Zsírt és fehérjét 0 szénhidráttal, hátha kap egy kis rákot vagy netán félni kezd a "cukros" kajáktól mint a gyümölcs ami tele van vitaminokkal, rosttal és ásványi anyagokkal?Én nyugodt lélekkel eszem a gyümölcsöt ami az étrendem kb 15-20%át képezi, a többi pedig képzeld, szénhidrát dús zöldség, hüvelyesek.Olyan érdekes hogy rengeteget eszek ezekből a "hízlaló" kajákból és mégis egyre inkább tetszik az amit a tükörben látok.Nem is mérem magam, az is csak egy orbitális hülyeség, a súlyunk nem megbízható, folyamatosan változik attól függően mi van bennünk(egy jól hidratált szervezet nehezebb, stb). A tükör legyen a mércéd.

Ne engedd hogy magával ragadjon ez a fene nagy diétás őrület, és amúgy sem szépek a csontváz lányok, ha pedig jó az étrended a súlyod be fog állni a természetes állapotára, annyira amennyinek kell lennie.Törődj az EGÉSZSÉGEDDEL, ne a súlyoddal.Ha bízol bennem akkor nem fogsz elpazarolni egy csomó időt az életedből mint ahogy én tettem.

2012. nov. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!