Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Sok gyomorsavtól fájhat a...

Sok gyomorsavtól fájhat a gyomrom?

Figyelt kérdés
sokat stresszelek és evés előtt ma elkezdett fájni a gyomrom(éreztem is már reggel h savas a gyomrom nagyon ,mostanában elég sűrűn)És kaja után is fájt..most kezd elmúlni..ettől lehet?

2012. okt. 25. 17:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen, mert marja a gyomorfalat a sav.

Lehet, hogy érdemes lenne ezzel felkeresni a háziorvosodat, mert ha rendszeresen ismétlődik, savlekötőt kéne szedned. Egyéb panaszod nincsen? Lehet, hogy refluxos leszel.

2012. okt. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én refluxos vagyok, nekem mondjuk a nyelőcsövem kezdte ki de mióta savlekötőt szedek azóta semmi bajom, szerintem is menj el dokihoz. Valószínű lesz egy gyomortükrözésed amitől ne félj, egyáltalán nem fájdalmas csak kellemetlen és nem tart tovább pár percnél.
2012. okt. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Keresd fel a háziorvosod. A sok sav refluxot okoz, és gyomorfekélyt..Bizonyos ételektől is lehet..

Nekem a paradicsomtól, narancslé is okoz panaszt.

Menj el a háziorvoshoz, már nagyon jó savlekötők vannak.Ne szenvedj feleslegesen.

2012. okt. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Csak a bökkenő, hogy a gyomorfalat olyan szövet borítja, amiben nem tud kárt tenni a sav. Tehát a gyomrod csak akkor fájhat a savtól, ha ez a réteg sérült (gyomorfekély például...) A reflux nyelőcső és gyomorszáj záródási izomprobléma és nem savprobléma...
2012. okt. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"A gyomorfájdalom egy nyomó, vagy erősen szúró fájdalom a has felső részén. A fájdalom legtöbbször enyhül étkezés után, vagy olyan gyógyszer fogyasztása után, amely a gyomorsavat leköti. Gyomorfájdalmat a gyomor, vagy a patkóbél nyálkahártyájának gyulladása okozza. Ha a savas gyomortartalom a gyulladt nyálkahártyával érintkezik, az fájdalommal jár. Ha a gyulladást nem kezeljük, akkor ez fekélyhez vezethet a gyomorban, vagy a patkóbélben.


Kerülje olyan ételek és italok fogyasztását, amelyek a gyomrot irritálhatják.

Szokjon le a dohányzásról, mert a dohányzás hatására a gyomornyálkahártya gyulladása lassabban gyógyul.

Meleg tej fogyasztása enyhítheti a panaszokat.


Mit tehet a gyógyszerésze?

Gyomorégés és gyomorfájdalom

A gyógyszertárban különböző készítmények kaphatók recept nélkül gyomorégésre és gyomorfájdalomra. Ezeket ne használja két hétnél hosszabb ideig egyfolytában. Ha a panaszai visszatérnének, akkor forduljon azonnal orvoshoz.


Csak néha van panasza

Ebben az esetben szedjen olyan gyógyszert, amelyik a gyomorsavat leköti, és amelyikben aluminium hydroxid és magnézium oxid található. Ez a gyógyszer nagyon hamar semlegesíti a gyomorsavat, főleg ha a folyékony szuszpenziót használja. Ezek a szerek terhesség és szoptatás alatt is használhatók. A hatásuk néhány óráig tart, és többször is használhatja naponta. A gyomorsavlekötők befolyásolhatják egyes gyógyszerek felszívódását. Kérje ki gyógyszerésze véleményét."

2012. okt. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!!De egyébként a nyelőcsövemben nem érzek semmit.nem marja a torkomat sem semmi.Csak borzasztó savas tényleg a gyomrom...de már beszéltem orvossal, azt mondta ha nem fáj a torkom akkor a sok stressztől van...(ami jelenvan mostanság az életemben)és hétvégén vagy szünetben SEMMI bajom nincsen.Csak hétköznap.Amikor felkelek már rámjön az idegesség a szorongás.Lehet ,hogy tényleg a stressztől van?
2012. okt. 25. 17:31
 7/8 anonim ***** válasza:
A túlsavasodást okozhatják pszichés tényezők, stressz, helytelen étkezés: nem megfelelő rágás, gyors evés, gyakori hideg ételek fogyasztása.
2012. okt. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sajna itt inkább pszichés eredetűek a gondok...történt is nemrég egy trauma..meg úgy minden összejött most...:/ Nem sportolok,németül tanulok mindent,rossz jegyek...stb..
2012. okt. 25. 17:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!