Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Banán hogy lehet BIO?

Banán hogy lehet BIO?

Figyelt kérdés
bioboltban láttam bio banánt de nem értem az hogy lehet bio...

2012. okt. 23. 21:50
 1/9 anonim ***** válasza:

A bio azt jelenti, hogy sem a termöterület sem a növény nincs vegyszerekkel kezelve.

Szóval nem értem, mi a problémád a bio-banánnal.

2012. okt. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 gelazso ***** válasza:
a bio is van kezelve,csak engedélyezett szerrel
2012. okt. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Tévedés, a BIO nem lehet semmivel kezelve!!!!
2012. okt. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nehogy már ne használják a szükséges vegyszereket! Nem bolondok hogty eladás helyett a kártevők egyék meg!
2012. okt. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
az igazi BIO-t esetleg tyúk, tehén, stb trágyával lehet kezelni (és nem tápon nevelkedett tyúk/tehén, stb.)
2012. okt. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 gelazso ***** válasza:
73%
tévedés. kezelik a bio is. erre mérget vehetsz.én dolgoztam bio farmon külföldön, két helyen is. bio az egy új vallás csak hogy drágábban adhassák el a cuccot.
2012. okt. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

jó, bocs, csak én meg olyan helyen élek, ahol a bio tényleg bio! Vagyis lemész a kertbe, és leszeded a soha nem permetezett fáról (csak a törzse van gáliccal lekenve, kb 1m-ig, hogy a férgek ne másszanak rá) a gyümölcsöt, és megeszed. (persze nem banánt) Na az bio!


Amúgy tényleg fura, hogy hogy lehet bio a banán, ott lehet bio, ahol terem, de mire ideér, biztos, hogy kerül rá/bele vegyszer.

2012. okt. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem nagyon hiszem, hogy olyan sok bio banán lenne, mivel ezeket teljesen éretlenül szedik le, felpakolják hajóra, ahol mesterséges anyagokkal idézik elő, hogy érjenek, mivel napfény hiányában ez nem menne nekik.

Ha nem így tennének, már teljesen leért állapotban kerülnének a boltokba, amit ugye nem nagyon tapasztalunk...

2012. okt. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
igen,utolsó én is ez miatt nem értem mert elég messziről jön
2012. okt. 24. 16:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!