Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Minden barna kenyér egészséges?

Minden barna kenyér egészséges?

Figyelt kérdés
illetve minden barna kenyér nem hizlal?
2012. okt. 20. 13:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha megeszel belőle két kilót, akkor bizony a barna is hizlalni fog.
2012. okt. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
a barna kenyér nem azért egészséges, mert nem hízlal, hanem az elvileg teljes kiőrlésű. De attól még a szénhidrát, és glikémiás indexe magas.
2012. okt. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az összes kenyér hizlal. Elvileg a barna persze egészségesebb a fehérnél, de nyilván itt is attól függ, hogy mit sóznak rád "barna kenyér" címszó alatt.
2012. okt. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A teljeskiörlésű lisztből készült kenyerekre mondják, hogy egészségesebb, de ugyanúgy hízlal, csak az az előnye, hogy sokkal laktatóbb, mint a fehér, így nem tudsz belőle annyit enni.
2012. okt. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
sok barna kenyér csak szinezve van vagy tartalmaz valamennyi rozst. Kb 10-20% a többi része még mindig fehér liszt az pedig nem egészséges. A legegészségesebb a teljeskiörlésű kenyér, ha sokat eszel ebből ez is hizlal csak lassabb a felszívódása igy nem raktározózdik el rögtön és van benne több számunkra nem megemészthető anyag és az ki is ürül. Minden boltban kapható kenyérben van fehér liszt, kivétel a ceres tönkölybúza kenyere. Én végig bogarásztam mindet mivel nem eszek egyáltalán fehér lisztet. Kenyeret én sütöm előre bekevert liszttel ami csak teljeskiörlésű lisztet tartalmaz, csak viz kell hozzá és egy kenyérsütőgép.
2012. okt. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azért érdekel, mer mostanában csak barna kenyeret eszem, de meglepően finom, legalább is én azt hittem a barna kenyér kevésbé ízletes.
2013. febr. 6. 14:49
 7/7 anonim ***** válasza:
olvasd el az összetételét. Sokra rá van irva hogy telejs kiörlésű aztán ha elolvasod az összetételét kiderül hogy buza liszt 70% tk liszt 30%.
2013. febr. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!