Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért van az, hogy egyszerűen...

Miért van az, hogy egyszerűen nem vagyok képes meginni semmilyen szénsavas italt?

Figyelt kérdés

Nem csak az üdítőkre gondolok, hanem a szénsavas ásványvízre is. Kicsi korom óta (most 20 éves vagyok) nem vagyok képes lenyelni egy korty szénsavas italt sem elviselhetetlen fájdalom nélkül (égeti a szájüregemet, a nyelőcsövemet, a gyomromat). Eddig simán együtt tudtam élni ezzel, de mostanában páran elkezdték mondogatni nekem, hogy ez nem normális, és hogy ennek nem szabadna így lennie...

Valakinek van bármilyen tippje (orvosi/egészségügyi vagy egyéb ok), hogy miért lehet ez?



2012. okt. 12. 00:10
 1/5 anonim ***** válasza:
nekem is hasonló van, csak nekem nem elviselhetetlen. Egyébként nemrégiben kiderült, hogy refluxom van, és a nyelőcsövem irritált. De nem tudom, hogy van-e összefüggés. Megpróbálhatnál keresni egy gégészt vagy egy gasztroenterológust, aki megmondja.
2012. okt. 12. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de a szénsavas üdítők/italok nem létfontosságúak az életben maradás szempontjából, szóval szerintem ne foglalkozz az olyan hülyékkel akik szerint ez nem normális. Ettől függetlenül nyugodtan elnézhetsz az orvoshoz, egy vizsgálat nem árt.
2012. okt. 12. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
szerintem meg foglalkozzon vele. A 2 láb sem létfontosságú, mégsem mondja senki, hogy ne törődj vele, ha az egyikkel baj van
2012. okt. 12. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én sem iszom soha szénsavas italt, nem esik jól, talán sok a savad ami irritálja a nyelőcsövet és a szénsavas ital még rátesz erre.
2012. okt. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Küldd el a _párodat_ gyomortükrözésre! (Úgy vizsgálják ki a refluxot, és az összes lehetséges gyomorbajt.) Lefogadom, ezután nem fog cseszegetni.

Ha nem tetszik neki, hogy a család hűtőszekrényében ezután nem lesz sem szénsavas ásványvíz sem szénsavas üdítő, mehet haza anyucihoz.

Tudod, mit nem bírsz. Kitalálták már a szénsavmentes üdítőket és ásványvizeket. Azokat fogod inni _vele_ _együtt_, hacsak nem hajlandó hazacipelni magának.

Probléma megoldva, orvosjárás nélkül. Jójcakát!

Nálunk bors helyett borsikafű van, mert a feleségemnek bors-allergiája van. Megszoktam, előkóstolok neki az étteremben, sőt már engem is bánt a borsos étel.

2012. okt. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!