Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Epekő? Mit lehet mit nem?...

Epekő? Mit lehet mit nem? Levest hogyan készítsek?

Figyelt kérdés

Nagyon úgy néz ki, epekővem van:(Hétfőn megyek uh-ra


Olvasgattam már, mit lehet enni, mit nem, de hihetetlen mi minden van tiltólistán.

Rántott levest hogyan lehet elkészíteni diétásan???

Tudnátok segíteni. Annyira levest ennék, az a kis olaj amivel elkészítem, nyílván nem okoz gondot, ha eddig csak a tejtermékekkel volt problémám??


2012. okt. 10. 12:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát, nem nagyon javaslom az olajat, bár egy nagyon picit meg lehet próbálni.

Nekem is voltak epeköveim és a lehető legszigorúbb diéta mellett és brutálisan görcsöltem.

Én krumplipürét, párolt rizst és baromfi felvágottat ettem. Semmi mást. Ezt a hármat. És ez mellett is már a műtét előtt 2 naponta görcsöltem.

Műtét után viszont szépen hozzászoktatva magam mindenhez, bármit meg bírtam enni.

A levesbe nem tudok segíteni sajnos, mert én még azt sem ehettem.

De igazából, ha neked nincsenek olyan durva görcseid, akkor a túl olajos, zsíros, fűszeres kajákat kell kerülni igazából. Az édes sem tesz jót. De szerintem mindenkinek ki kell tapasztalni, hogy mit bír és mit nem.

Jobbulást kívánok!

2012. okt. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem feltetlen kell rantassal kesziteni a levest pl. gyenge leveseket, lagy tojast, gyumolcsot, teakat lehet fogyasztani, hiszen a majnak a munkajat konnyiteni kell, ezert kerulendo a rantas is.
2012. okt. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Idáig a tej, tejföl, banán, dió okozott gondott.


Ettem már tojáslevest, stb..nem volt probléma.

Csak azért kérdeztem,mert mióta megvan a gyanu,annyira félek bármit is enni, nehogy begörcsöljek,mert az valami szörnyű, de enni meg kell, mert 5 hetes akicsikém,akit bizony szopotatni kell

2012. okt. 10. 12:42
 4/5 anonim ***** válasza:

Rossz hírem van: sajnos van, aki a "hideg víztől" is begörcsöl. Ha kő van, nincs más megoldás, csak a műtét. Utána meg óvatosan ki kell tapasztalni, mi az, ami nem okoz panaszt.

Az én kövemet kivették, de előtte nem görcsöltem, ételekre nem voltam érzékeny, csak mindig begyulladt az epehólyagom.

A harmadik után eldöntöttem, hogy ki kell venni, mert könnyen hasnyálmirigy gyulladás lehet a vége, ami egy "életre szóló" élmény. Ki is vették, de nem sikerült lyukon keresztül, szépen hagyományosan fel kellett vágni, de végülis jól sikerült. Azóta nincs panaszom és bármit megeszek.

2012. okt. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Nekem 2 hetes volt a kisfiam, mikor elkezdtem görcsölni és kiderült, hogy epekövek miatt.

De nekem mint írtam a legszigorúbb diéta mellett is erős görcseim voltak, szóval sajnos a kisfiamnak anya kellett, aki el tudja látni és nem meggörnyedve fekszik a szőnyeg közepén, szóval én tartottam a diétát és igen, ráment a tejem. Tudom, hogy te is ettől félsz.

De lehet te szerencsésebb helyzetben vagy és több mindent meg bírsz enni.

2012. okt. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!