Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Allergiás lehetek a kenyérre...

Allergiás lehetek a kenyérre vagy gabonára?

Figyelt kérdés
Kenyér evést követő pár órában viszkető kiütések jelennek meg rajtam, néhol kicsi hólyagok, máshol meg nagyobbak. Nagyon viszketnek, de ha vakarom akkor fáj. Mikor nem eszem kenyeret nincs baj, semmi kiütés. Tegnap két szelet lekváros -vajas kenyeret ettem, tehát nem hiszem, hogy egyéb lenne a kiváltó ok. Az egyetlen megoldás, hogy nem eszek kenyeret, ugyebár?
2012. okt. 9. 17:02
 1/6 anonim ***** válasza:
lisztérzékenység, igy hivják ezt. Látogass el egy allergológushoz.
2012. okt. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Menj el a háziorvoshoz, ő ad majd beutalót kivizsgálásokra, próbáld ki a gluténmentes kenyeret, hogy arra is kijön-e.
2012. okt. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
valószínűleg lisztérzékeny vagy, a gluténra vagy allergiás de menj el allergológushoz. vannak gluténmentes termékek.
2012. okt. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Gondoltam én is arra, viszont semmi más tünetem nincs, mint pl. a fogyás, gyengeség fáradékonyság, pikkelysömör, csupán viszkető kiütések, puffadás, néha laza széklet(de ez szerintem annak is tulajdonítható, hogy sok almát és körtét eszek). Amit ezen az oldalon olvastam lisztérzékeny emberek tünetei között inkább fáradékonyság, afta, reflux. Ezek közül nálam egy sem jelentkezett.
2012. okt. 9. 17:21
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem mindenkinél egyformák a tünetek, ha csak kenyérre jön elő, akkor könnyen lehet, hogy az, de vizsgáltasd ki.
2012. okt. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak !
2012. okt. 9. 17:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!