Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehet valaki allergiás az...

Lehet valaki allergiás az alkoholra? Vagy mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Nem bírom az alkoholt. Azt hittem, csak a töményt nem, de nem így van.. Semmit sem.. Megittam 2 pohár sört és egyszerűen annyira másnapos vagyok, hogy csoda, hogy élek.. Mitől lehet ez? Már tényleg ott tartom, hogy inkább soha többé nem iszom semmit.. Pedig figyelek, pont emiatt, hogy mindig rosszul vagyok.. Iszom közben egy csomó vizet, eszek, általában sétálok vagy táncolok is aznap este.. Tényleg mindent megpróbálok és mégis, ha megittam akár egy pohár valamit is, másnap egész nap rosszul vagyok.
2012. okt. 4. 11:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy a szervezetedben az alkoholok lebontásáért felelős enzimeknek kicsi kapacitása, ezért felhalmozódnak benned egyes alkohol anyagcseretermékek (pl. acetaldehid) ami rosszullétet okoz. Van ilyen másnak is, főleg a Japánokban gyakori. Ez még nem allergia, de elhiszem, hogy kellemetlen:(
2012. okt. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Gondolom ilyenkor nincs mit tenni, mint hogy kerülöm az alkoholt..
2012. okt. 4. 11:36
 3/3 anonim válasza:
Én miután alkoholt ittam mindig kisebb foltokban vörös lesz az arcom és kicsit felpüffed! Ez allergia?
2015. nov. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!