Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Eddig nagyon keveset ittam,...

Eddig nagyon keveset ittam, de 2 napja figyelek rá, hogy meglegyen a 2 liter, így viszont óránként kell pisilnem?

Figyelt kérdés

Ez majd mérséklődni fog idővel, ha hozzászokik a szervezetem az új folyadékmennyiséghez, ugye?

Eddig volt, hogy csak napi 2-3 decit ittam.


2012. szept. 30. 21:23
 1/4 tünndérke válasza:
Bocsi hogy belepofátlankodom engem is érdekel, de ez nállam is igy van. Hogy isznak meg 2-3 liter?t én egésznap a vécén ülnék
2012. okt. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én meg nem tudom elhinni, hogy lehet napi 2 liternél kevesebbet meginni. Kivéve ha gyümölcsön élsz, akkor nem szóltam.

Azért jársz budira mert a kiválasztó szerveid nem szoktak hozzá egy a nagyobb mennyiség leadásához. Idővel meglesz.

Bizonyos betegségek(prosztata megnagyobbodás, inkontinencia, gyulladás) esetén pedig orvoshoz kell fordulni, nem a folyadékbevitelt csökkenteni!

Akár napi 10 litert is megihatsz, de fontos hogy a nagy része ne sima víz, és ne cukros üdítő legyen!

Ha 10-15 liter sima vizet nagyon rövid időn belül(1-2 óra alatt) megiszol, abba már bele lehet halni, nem vicc!

Én nyári melóban megiszok 6 liter vizet 3-4 óra alatt, közben izzadok, de a végén már megfájdul a fejem. Nem kicsit, nagyom! Nem a melegtől, hanem a túl sok víz miatt.

2012. okt. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hú, melegben nem szabad sima vizet inni ilyen mennyiségben! Nézz utána a vízmérgezésnek.
2012. okt. 2. 21:36
 4/4 A kérdező kommentje:
Ja, te is ugyanarról írtál, csak telefonról néztem és a fele válaszod lemaradt. :)
2012. okt. 2. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!