Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan lehet megmondani hogy...

Hogyan lehet megmondani hogy egy méz hamis?

Figyelt kérdés

Én 100%-ra akarok tutti lenni, hogy a méz amit veszek illetve eszeK, az nem hamis. Van valami tutti módszer arra, hogy elkerüljük hamis méz vásárlását?


Persze, egy választ már magam is tudok, vegyük őstermelőtől. Ez nagyon jó tanács, csak az a probléma, hogy honnan tudjam, hogy valaki tényleg az-e a piacon akinek kiadja magát.


Például a minap vettem egy üveg erdei mézet egy budapesti piacon, amire a címkéjére a következők voltak írva:


Termelői Erdei Méz

Termelő: Jóska Pista és Kis János

Telephely: 1234 Kis Kukutyin, Fő utca 1.

Palackozva: 1234 Nagy Kukutyin, Mellék utca 3.

Tel: mobil szám

Regisztrációs szám: XX X XXXX

Palackozás ideje: 2012.07.01.

Minőségét megőrzi: 1 év

Nettó súly: 1000g


A címke tényleg részletes információt tartalmaz, de egy vásárló honnan tudja, hogy nem egy mézhamisító áll vele szember aki egy igazi méhész őstermelőnek a címkéit ragassza fel a saját méz hamisítványaira?


Főleg ha a címen olvasható város 80-150 km-re van az eladás színhelyétől?


Szóval, hogyan tudja egy méz vásárló a piacon, hogy a méz amit kinézett magának az tényleg igazi méz, vagy ez tiszta lutri?


A másik kérdés pedig, miután hazament a vásárló és megkóstolta a mézet, honnan tudja hogy igazi mézet eszik illetve vett, hanem csak egy tökéletes utánzatot?



2012. szept. 30. 14:27
 1/4 anonim ***** válasza:
te jó ég.....
2012. szept. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

előzőnek üzenem :DDD

amugy engem is érdekel.és ha nem méz van benne akkor mi?

2012. okt. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
csak a gyengébbek kedvéért: a "Jóska Pista" más hasonló nevek csak helyettesítik az igazi neveket a kérdésemben mivel nem akartam a címke eredeti tartalmát itt posztolni nyilvánvaló okok miatt.
2012. okt. 2. 00:49
 4/4 anonim ***** válasza:
ezt jó hogy le irtad mert épp írni akartuk egy csomóan hogy nincs is olyan h Jóska Pista méz........amugy nem is
2012. okt. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!