Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan? (lent. )

Hogyan? (lent. )

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Belevágok a közepébe szóval... még a szüleimmel élek. 15 évet táncoltam, sportoltam aktívan és most több mint egy évet kihagytam. Addig is ugyan így étkeztem, ugyan úgy fogyasztottam folyadékot minden ugyan úgy ment de ugye sportoltam rendszeresen meg mozogtam akár reggeltől estig a próbateremben.

Mióta nem csinálom ezt de ugyan úgy étkezem olyan egészségtelennek és nehéznek érzem magma...de a szüleim mindig azt mondják hogy egyél egyél egyél sovány vagy stb.... Hiába mondom hogy nem vagyok éhes meg ilyenek ami igaz és nem vagyok sem anorexiás se semmi szóval a jó kajákról nem lennék képes lemondani azért hogy csinos legyek :D de mégis szeretném visszahozni azt a fitt és bomba formámat aki lefut egyszerre 8-10km-t, képes egész nap táncolni és a teremben/szabadban nyüstölni magát stb... Szeretnék újra annyit mozogni mint régen nem annyit mint most...Most is mozgok de nekem ez kevés, olyan vagyok mint egy kiskutya akinek mozgáshiánya van :D

Szeptembertől újra táncolni fogok aktívan és már most elkezdek mozogni és én amit megfogadok be is tartom.


Hogyan értessem meg ezt a szüleimmel hogy szeretnék újra egészséges és fitt lenni nem ilyen elpunyult lustaság?


Igazából amit most csinálok az is nekik sok mozgás és kevés evés pedig nem így van...olyan szinten tudok néha unatkozni hogy eszek unalmamban...csoki,chips,főtt ételek stb... ami van a hűtőben ;) attól hogy 8 km-ert biciklizek nem halok meg ennyi étel mellet..


Szóval hogyan értessem meg velük hogy szeptembertől szeretném ha minden olyan lenne mint régen és erre szeretnék egy kicsit rákészülni és holnaptól egészségesen élni, futni minden nap és újra napi 3-4 l vizet inni nem pedig 2-2,5-es stb...:S


Köszönöm ha ezt elolvastad és segíteni tudsz nekem az egészben :)


2012. aug. 16. 11:57
 1/3 A kérdező kommentje:
Lényegében amit változtatni szeretnék az az hogy sok zöldség, gyümölcs, víz, inkább csirke csak az ebéd lenne nagyobb kalória a vacsora kevés a nasi joghurt és gyümölcs a reggeli továbbá is tej és nem tea ahogy édesanyám gondolja...:D
2012. aug. 16. 12:00
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez nem szülőfüggő. Fitt mozgással is lehetsz... nem rákészülni kell,hanem csinálni.
2012. aug. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

12:07

Köszi a válaszodat de itt nem a mozgással van a probléma...hanem azzal hogy ha folyton tömik beléd az ételt pedig nem vagy éhes mivel 10 perce ettél és folyton azzal indokolnak mindent hogy sovány vagy/legyengül az immunrendszered...így nem lehet belekezdeni újra a versenyszerű sortba/táncba... oda nem lehet odaállni +5kg-mal és fáradt punnyadt lusta testtel,ott toppon kell lenni de ők ezt nem értik meg és ha megpróbálom nekik elmagyarázni hogy nem a súlyommal van a problémám hanem azzal hogy szeretnék kicsit magamnak főzni, úgy enni ahogy szeretnék hogy ne kelljen miattam az egész családnak olyan kaját ennie és legyen itthon üdítő meg csoki az ásványvíz és a joghurt mellett akkor már egyből sajnáltatás jön hogy de ők támogatnak mindenben és csináljam nyugodtan...de azzal hogy mozgok még belül nincs rendben minden...és csak egy pár hónapról lenne szó amíg rendbe szedem magam újra...nem akarok örökké így élni...csak egy két hónapról lenne szó...

2012. aug. 16. 12:38

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!