Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A harcosok étrendje cukorbeteg...

A harcosok étrendje cukorbetegen megvalósítható?

Figyelt kérdés

Inzulinos cukorbeteg vagyok 20 éves, és most találtam rá erre az étrendre, meggyőzött a könyv a jelentőségéről, és a "fölösleges" zsíroktól is meg akarok szabadulni.


Akinek van tapasztalata, ért hozzá mit gondol hogyan lehetne ezt megvalósítani? reggel kevés insulin-t adjak be kevés reggelivel, délben szintén ez, vagy délben abszolút ne is adjak be insulin-t mivel szénhidrátot nem vihetek be az értend szerint,.


Este pedig a túlevési fázisban több insulin sok kaja.


Ja és a Tejjel hogy áll ez az étrend, mert azzal tudnám még esetleg stabilizálni a vércukorszintet..



2012. jún. 30. 12:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem valósítható meg, a szénhidrát kell. Ha nagyon akarod, akkor beszéld meg dokiddal, de nem hinném, hogy támogatná.
2012. jún. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A szénhidrátot el lehet osztani, hogy egyenletes legyen, de tejet csak este lehet inni. De zöldség-gyümölcstől elég nehéz jóllakni, úgyhogy jobb lenne, ha egyenletesebb lenne. Az esti bezabálás nem tesz jótaz alvásnak.

Javaslom a következőt:

Alap: zöldség-gyümölcs, de akkor iszol tejet, amikor szükséges, és ehetsz napközben is húst, tojást, vagy bármit mellé. A nagy zabálás nem tesz jót.

2012. júl. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Értem, máshogy sajnos nem is lehet csak ha elosztom arányosan,

még annyi volna, hogy sok insulin-tól lehetséges e az elhízás, avagy inkább ha kevesebbet adok és kevesebbet eszek szénhidrátot?,

mivel az étrendben állandoan azzal van megáldva, hogy az alulevési fázisban alacsonyan kell tartani az insulinszintet.

üdv

2012. júl. 2. 21:51
 4/7 anonim ***** válasza:
11%
az inzulint nehogy elcsezd te piu normalisan adagold mert megvakulhatsz vagyle kellesz vagjad a labad
2012. júl. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
ja elozo valaszolo vagyok igen az inzulin hizlal ha nem szednel akkor fogynal de akkor ugy jarnal mint ahogy azt irtam
2012. júl. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Az inzulin nem hizlal, nincs benne kalória. Az étel hizlal, de azt edzéssel le lehet dolgozni.

Nem hinném, hogy cukorbetegnek jót tenne a csak esti étkezés "túlevés" sok szénhidráttal. Veszélyes mértékben megnöveli a vércukorszintet amit nagy adag rövid hatású inzulinnal tudsz csak helyreállítani. Az éjszakai nem aktív fázis ugyancsak nem tesz jót a a vércukorszintnek. Ha mindenféleképpen a napi egyszeri étkezést szeretnéd akkor én inkább a kora délutáni étkezést 2-4 óra magasságában javaslom. Az esti hosszú hatású inzulint kell úgy beállítanod, hogy egész napra kitartson. Az "ebéd" előtt kiszámolod a szükséges rövid hatású inzulint, délután, este pedig edzéssel csökkented a vércukorszintet. A vacsorát elhagyhatod és a reggelit is. Reggeli helyett tornázz, napközben pedig legyél aktív. Ne egyél semmit, csak vizet igyál. Ha jól állítod be a az inzulint az étkezést és az edzést akkor működni fog, de könnyen borul. Hétvégén is tartsd magad a diétához! Először én a vacsora elhagyását javaslom, majd ha hozzászoktál, elhagyhatod a reggelit is. Éhes leszel, de hozzá fogsz szokni. Amikor eszel, vigyázz a szénhidrátmennyiségre!

2012. aug. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 márfa válasza:

Ha meggyőzött a könyv, akkor ezekre a linkekre nincs szükséged. De hátha mégis belekukkantanál, ide teszem:

[link]

[link]

2012. aug. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!