Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Paleolit életmódban milyen...

Paleolit életmódban milyen vitaminokat vagy más készítményeket és mennyit kell szedni pontosan?

Figyelt kérdés

2012. jún. 22. 07:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt olvasd el légyszi.

Ha neked az étkezésre való szigorú odafigyelés mellett még egyéb gyógyszereket is szedned kell, akkor azt az orvosoddal beszéld meg.

Egyébként a vitaminok, zöldségek, gyümölcsök mindenkinek egyformán szükségesek, egyél belőlük minél többet, addig amíg terem.

2012. jún. 22. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

Most a kérdés arra vonatkozna, hogy aki paleolit életmódot folytat, az kihagy a szervezetéből olyan esszenciális aminosavakat, vitaminokat, amiket tablettákkal pótolni kell?

Ha igen, nagyon tévedésben vagy, a paleolit életmódban minden benne van, amire a szükséged van

2012. jún. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Julie S ***** válasza:
82%

Nincs olyan, hogy vitaminokat "kell" szedni.

Egyrészt a táplálék minőségétől függ, hogy érdemes-e mellé bármit is szedni, másrészt az életmódtól is függ.


Télen például az átlagember számára erősen ajánlott a D vitamin pótlás. Nyáron, ha eleget vagy napon, akkor nincs szükséged rá.

2012. jún. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Paleolit életmódot folytatok tudom, hogy kell szedni vitaminokat, olvastam sokat a könyvekből nagyjából azt is, hogy milyeneket csak azt nem tudom pontosan miből mennyit.
2012. jún. 23. 06:57
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Erre gondolsz?


[link]

2012. jún. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Végre egy értelmes válasz! Erre gondoltam, nagyon köszi!!
2012. jún. 24. 09:59
 7/11 Julie S ***** válasza:

Kedves kérdező, én személy szerint örülnék, ha nem hangoztatnád ilyen magabiztosan, hogy paleo mellett vitamint "kell" szedni. Egyrészt nem minden "irányzata" szerint kell, másrészt ezzel ilyen formában óriási támadási felületet adsz minden paleót ellenzőnek és cikizőnek.


És amit fentebb írtam, azt továbbra is tartom. Ha te úgy ítéled meg, hogy neked szükséged van vitaminpótlásra, akkor inkább így lenne érdemes fogalmaznod és nem általánosságban. Mellesleg én is paleózom és vitaminokat is szedek, de ha benézel paleós fórumokra, kiderül, hogy ott sincs mindenki mindenről egy véleményen. És a legtöbben gondolkodnak és tapasztalnak és magukhoz igazítják a paleót, illetve a vitaminszedést is.


Nem kötözködni szándékoztam ezzel, csupán szerettem volna erre a néhány apróságra felhívni a figyelmed. :)

2012. jún. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Bocsáss meg a megfogalmazásért. Arra voltam kíváncsi Szendi milyen vitaminokból mennyit ajánl.
2012. jún. 25. 06:52
 9/11 anonim ***** válasza:
Cordain és több más paleos meg kifejezetten károsnak tartja a nagydózisú vitamin pótlást, főleg a B-vitamin komplexeket. Amiben egyetértés van: D-vitamin + omega-3 kell.
2012. aug. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mi a baj a b vitamin komplex-szel?
2012. aug. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!