Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy hízzak? Hízni szeretnék...

Hogy hízzak? Hízni szeretnék de nem tudom hogyan

Figyelt kérdés
hízni szeretnék de nem tudom hogyan. mert a kajákkal nagyon válogatós vagyok eddig engem nem zavart csak néhányan beszóltak de már kezd engem is zavarni 12/L
2012. jún. 12. 15:15
 1/2 A kérdező kommentje:
és a csoki az nem jó mert a szüleim azt mondják rontja a fogam úgyhogy nem kapok túl sűrűn
2012. jún. 12. 15:17
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia! 12 évesen ebben a kérdésben először a gyermekorvosoddal, (esetleg iskolaorvossal) beszélj szülővel együtt, aki megállapítaná, hogy a soványságod kóros-e vagy sem, korodnak megfelelően fejlődsz-e. Esetleg elküldene vérvételre, hogy kiderüljön, nincs-e valamilyen hiánybetegséged, amit mondjuk vitaminokkal, ásványi anyagbevitellel orvosolni lehet. Lehet, hogy örökölted az alkatod a szüleidtől. DE! Te még most fogsz rengeteget fejlődni, változni amúgy is. Ha még nem jött meg a menzeszed, akkor 1-2 éven belül várható, ezzel párhuzamosan változni fog az alakod is! Táplálkozásban a hízni kívánóknak is figyelniük kell az egészséges életmódra, nem szabad cukorral, csokival hízni próbálni, mert hosszú távon káros is lehet. Próbálj sok gyümölcsöt enni, banán, barack, dinnye, szőlő, ezeknek a vitamin és az energiatartalma is nagy. Ehetsz olajos magvakat, dió, mogyi, diákcsemege, aszalt gyümiket, ezeknek is magas a tápértéke. Bizonyos sportokkal is lehet erősödni, izmosodni, de ebben is jobb szakemberre bízni magad, ha jó viszonyban vagy a tornatanároddal biztos tudna neked való sportot ajánlani.
2012. jún. 15. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!