Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek a liszt (glutén)...

Szerintetek a liszt (glutén) vagy a tejcukor (laktóz) érzékenység a rosszabb?

Figyelt kérdés
+ arra is kíváncsi vagyok, hogy előfordulhat e a kettő együtt?

2012. máj. 5. 17:26
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
A 10 -es válaszoló sok butaságot hordott itt össze....a lisztérzékenység genetikai hátterű és az alapja a koros immunválasz. Kialakulásának Hátterében feltehetőleg az újszülöttek éretlen immunrendszerének korai glutén expozíciója áll. Egyébként a lisztérzékenység rosszabb, gyakrabbanki az érintettek körében T sejtes limfóma, ill. béltraktus és emlő karcinóma.
2013. ápr. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Mert a glutén nem okoz minden emberben kóros immunválaszt? :)
2013. ápr. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Nem, nem okoz. Ha okozna, akkor a lakosság 99/-a lisztérzékeny lenne.
2013. ápr. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

A lisztérzékenységet kimutató testek nem megbízhatók, honnan gondolod, hogy a lakosság 99%-a nem lisztérzékeny?


Azért, mert csak 30-40 éves kortól jellemzők az ízületi fájdalmak? Csak mert egy tinédzser még nem küzd látványosan gyulladásos betegségekkel (egy idősebb ember már igen). Mert nem 'annyira nagyon' gyakoriak az autoimmun eredetű pajzsmirigy betegségek, az elhízás?


Hát, optimistának tetszik lenni, szeretnék én is ilyen lenni de primitívnek érezném magam. Aki nem eszik lisztet, az jobban lesz, holott előtte sem volt betegségtudata. Mi is van a 99%-kal? :)

2013. ápr. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű, onnan tudom hogy a lakósság 99/- a nem lisztérzékeny, hogy 1) nem mutatja a klinikai tüneteket és ha biopsziával mintát vennénk tőlük egészséges nyálkahártyát találnánk náluk, 2) a betegek 95/-a HLA-DQ2 vagy DQ8 haplotipus ú, míg a lakósság nem. A pajzsmirigyes ízületes rész nem tudom h hogy jön ide, de elárulom h az autoimmun pajzsmiriggxulladás éppenhogy a szerv alulmüködédlnek leggyakoribb oka. Egyébként a lisztérzékenység tesztjei nagy specificitással és szenzitivitással bírnak, Nem mellesleg itt is téved, ugyanis a diagnózist a szövettan mondja ki, nem a teszt, ami 100/ ig biztos. Gabonákat meg lehet és kell is enni, az emberi táplálkozás alapja a világon. Azzal pedig hogy ezt tudom se nem optimista és se nem ostoba nem vagyok.
2013. ápr. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim válasza:
A lisztérzékenység kimutatható akkor miért nem mutatják ki kedves utolsó?
2013. ápr. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Akkor olvashattuk az orvosi dogmát.


Mégis rengeteg betegség, panasz szűnik meg a glutén elhagyásával.

Olyanoknál is akiknél a lisztérzékenység SZOKÁSOS tünetei nincsenek (tehát a kolonoszkópia vizsgálat NEGATÍV) nincs genetikai hajlam, mégis betegek lesznek a liszttől. Hogy mégis hogyan jönnek ide autoimmun betegségek?

Úgy, hogy például a glutén (és a búza lektinek) idézik őket elő, és úgy, hogy az orvosoknak illetve másodlagosan a tájékozott embereknek kötelessége / jó szokása lenne a betegségek elkerülésének szorgalmazása, nem a gyógyszerek preferálása.. Mégpedig az elterjedt rendszer mégsem az, hogy a pajzsmirigy alulműködésben szenvedőket gluténmentes étrendre utasítják, hanem tiroxint pótolnak a szervezetükbe. Hát itt a baj, hogy én, a semmi kis érdeklődő emberke ismerek olyan dolgokat, amit az orvosok zöme nem ismer vagy figyelmen kívül hagy. Na most akkor mi is van, miért kell enni bizonytalan hatású (de leginkább megbetegítő) növényeket, miért nem intik óva tőlük az embereket, hogy legalább saját döntésük legyen az egészségük/betegségük? Nem látom ma a szabad döntés lehetőségét, amikor a reklámok és még az intelligensen kommunikáló értelmiségiek is a gabonafogyasztás fontosságára hívják fel a figyelmet (az utóbbi lenne Ön!).

2013. ápr. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Miért ne mutatnák ki? Ha ön, vagy bárki elmegy a belgyógyász gasztroenterológushoz, elmondja az orvosnak a panaszait, s ha ez alapján az orvosban felmerül a gyanú, akkor biztos lehet benne, h a levet vérből elvégzik s szükséges teszteket. Azért az ne feledjük, h ezek nem a teszteknek komoly anyagi vonzata van, azaz sokba kerü nekl, s a lakósság nak csak kis hányadát érint i a betegség, tömeges szűrésük, mint pl a TBC nem érdeke az államnak.
2013. ápr. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Akkor most hallottuk a táplálkozástud-osok dogmáját? Biopsziát mondtam, nem kolonoszkopiát. Amúgy honnan tudja, hogy az érintett nem ilyen genetikai adottságokkal bír? A genetikai vizsgálat költséges, és a diagnosztik-ában lényegtelen. a baj, h ön keveri a szerint a fazonnal, ön azt hiszi, hogy minden autoimmun betegség oka a gabona , glutén fogyasztása. Honnan veszi ezt? Nem állít igazat amikor azt mondja h az orvosok nem figyeleneztetnek h kerüljék a gabonákat, a lisztérzékenység terápiás alappillére a glutén tartalmú élelmiszerek elhagyása. Naná h tirozint adnak, ugyanis azt nem termel a szervezet. Azzal hogy nem eszek gabonát még nem lesz pajzsmirigy hormonom.... Az emberiség évezredek outra fogyaszt gabonaféléket mindenféle probléma nélkül. sajnos vannak embertársaink (a lakósság elenyésző része) aki genetikai ÉS korai kontakt miatt ezt nem tehet i.
2013. ápr. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Rengeteg betegséget kapcsolunk a gabonafogyasztáshoz. Hát, evvan, lehet tájékozódni. Nem kell elfogadni, de illik azért ismerni ezt is. A gabonafogyasztással összefüggő betegségeket, évezredek óta léteznek.


Ha esetleg mégis a gluténfogyasztás felelős az autoimmun betegségek egy tetemes részéért, amiket ma szteroidokkal kezelnek.. akkor mi is lesz a jövő?

Az orvosokon múlik, nem lesz semmi. Gyógyszer kell, az emberek gluténmentes étkeztetése pedig gyógymód, de gyógyszermentes, tehát sosem lesz elfogadott, még ha glutén nélkül helyreállna a pajzsmirigy is.


Az ember szervezete termel tiroxint, ha nem akkor azt nem pótolni kell, hanem a hiány okát megszüntetni. Na itt jön képbe a glutén.

Ugyan ez van az inzulinnal, inzulinrezisztens emberek szervezete nem termel elég inzulint, 1-es típusú cukorbetegeké gyakorlatilag már nem termel. Kézenfekvő megoldás, hogy pótolni kell az inzulint? NEM!! Ez nem jó út, ez költségekkel jár, ez betegséggel jár, ez gyengeség, és nem lesz sosem újra egészség, nem lesz teljes élet! Nem hormonokat kell pótolni, hanem a hormonális probléma okát kell megszüntetni.

Remélem örömhírrel szolgálok, mert azt írom hogy rengeteg gyógyszerszedő embert lehetőség van leszoktatni a gyógyszereikről, mert csupán a magas keményítőtartalmú táplálékok, a gabonák és a tejtermékek elhagyásával számos gyógyszerrel kezelt betegség igen jól kezelhető, gyógyítható tehát az egész társadalom és az egészségügy mentesül rengeteg munkától és költségtől. Ugye együtt örül mindenki?

2013. ápr. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!