Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha a koplalás tényleg hízlal,...

Ha a koplalás tényleg hízlal, miért nem kövérek az anorexiások?

Figyelt kérdés

Sok ember van lehurrogva, hogy bizony, ha koplal, 500 kcal alatt fogyaszt, nem eszik, csak zöldséget és gyümölcsöt, akkor hiába van kitartása, hízni fog..


Én ismerek nem egy anát, mind véknyak (azok is, akik már esznek rendesen)

Én is fogytam így, vissza sem jött...


Persze nem azt mondom, hogy midenki így akarjon fogyni (sőt!!, nagyon egészségtelen), de azért hazudozni szerintem nem kéne...


Persze nem arra gondolok, amikor valaki 3 napig nem eszik, aztán bezabál, hanem fokozatosan csökkenti minimálisra és tartja is (összeszűkül a gyomor és nem bírsz enni)


Ismétlem, ez nem buzdítás, helytelen fogyókúra módszer, egészségtelen, esetleg halálos, de akkor sem hatástalan.


Vélemény?


2009. jún. 19. 19:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Maga a koplalás nem hizlal, hanem az, amikor utána nekiáll az ember zabálni.
2009. jún. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
84%

Először is rossz az alapkérdés. A koplalás nem hízlala, de a koplalás utáni önkéntelen zabálás, amikor a szervezet igyekszik feltölteni a raktárat, az hízlal. Ha valaki anorexiás, akkor a szervezet nyilván nem tud raktárat tölteni se, ezért nem hízik. tisztasor, semmiből nem lehet építkezni.


Aztán: "...helytelen fogyókúra módszer, egészségtelen, esetleg halálos, de akkor sem hatástalan. " Senki nem állította, hogy hatástalan. Csak mondjuk az "esetleg halálos" rész kicsit durva. Aki az életét is kockárateszi pár kiló miatt, az vagy nem 100as, vagy nincs tisztában a halál igazi jelnetésével, csak egy szó neki...


"Persze nem azt mondom, hogy midenki így akarjon fogyni (sőt!!, nagyon egészségtelen), de azért hazudozni szerintem nem kéne... "

De kell. Aki olyan hülye, hoyg saját maga nem képes belátni a következményeket, az csak örüljön ha hazudnak neki, és megpróbálják megóvni. Addig jó, míg az emberek nem sz@rják le, hoyg a másik mit csinál. Ha már ennyite se törődnénk egymással, akkor nagyon csúnya világban élnénk. És azt sem véletlenül mondjuk, hogy 1200kcal minimum kell a szervezetnek naponta. Ez nem olyan, amit csökkenteni lehet büntetlenül. Egy hasonlattal élve, ha tudom, hogy 4l benzin kell a kocsiba, hogy hazaérjek, akkor nem 2 litert tankolok. Mert nem érek haza, csak egy darbig tudok elmenni. A szervezet sem lesz képes kevéssel élni, csak túlélni, egy ideig, amíg van tartalék "üzemanyag".

2009. jún. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
85%

A koplalásegy iedeig hizlal, illetve a szervezet a felvett tápanyagokat maximális mértékben raktározza, mert a tul kevés étel azt jelzi, hogy tartalékolni kell. Ez az a szakasz, amikor valami jóformán nem eszik és mégse fogy, inkább hizik.

Természetesen egy idö után ez nem folytatódik és az illetö el kezd rohamosan leépülni - nemcsak fogy, de az izmok is eltünnek - itt beszélhet valaki anorexiáról, de ez már betegség.

Ha valaki még a beteges szint elött abbahagyja, az ugyan sokat lefogyott, de ahogy el kezd egy kicsit is ujra enni, a szervezet ujra fokozott mértékben fog raktározni, és az illetö rövidesen még kövérebb lesz, mint elötte.

2009. jún. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!