Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Evés után gyomorfájdalom. Mitől?

Evés után gyomorfájdalom. Mitől?

Figyelt kérdés

Kb 1 hete fáj a gyomorszájam. Nagypapám pont 1 hete került kórházba, így azt gondoltam, hogy az idegesség miatt fáj a gyomrom. Eleinte mindig fájt (enni sem tudtam rendesen kb 2 napig), tegnap és ma reggeli után is fájt, sőt éjszaka 3-szor ébredtem rá.

Szerintetek mitől lehet? Az idegességtől? Vagy esetleg attól, hogy másfél hónapja fogyózom (nem drasztikusan, naponta 3-4 szer eszek, csak sokkal kevesebbet mint azelőtt és tornászok is) és megsínyli a gyomrom?

18/L


2012. febr. 28. 08:48
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!


Valószínű a helytelen táplálkozás az oka. Túl hirtelen kezdted el a diétát, de a stressz is nehezítő tényező lehet.

Nekem is voltak hasonló panaszaim, nekem a fogamzásgátlótól volt, de az is csak akkor ha kajálás után vettem be. Vizsgaidőszakban pedig nem tudtam eldönteni én sem, hogy a gyógyszer, a stressz vagy a helytelen táplálkozás okozza-e, mert én is sanyargattam magam rendesen :D


Igyál sok folyadékot, lehetőleg ne túl savas teát, szénsavas üdítőt, inkább sima vizet, egyél sok természetes vitamint, rostot és egyél lassan, jól megrágva a falatokat, nyugalomban. Emiatt meg ne idegeskedj, nem kell feltétlen a legrosszabbra gondolni.

2012. febr. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!